В Раді, щойно прийняли законопроект, який передбачає особливий механізм вступу до вузів для абітурієнтів з окупованих територій України (Криму і ОРДЛО) – законопроект № 3734. Партія Порошенко не голосувала і влаштовувала скандал. Під час палкої дискусії фракція “Європейська солідарність” заблокувала трибуну Парламенту, оскільки глава ВРУ Разумков відмовився надавати їм слово для виступу. Пояснюючи їм свою точку зору, спікер перейшов на російську мову.

“Нє павишайтє на мєня голас і пальцем на мєня тоже тикать нє нада. Російською і англійською можу повторити”, – прокричав він.

Обурення народних депутатів від опозиції викликало бажання провладних фракцій всупереч регламенту голосувати одночасно за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, а також інших категорій осіб).
Тим не менше, тепер діти з ЛДНР і Криму можуть проходити у ВУЗИ без ЗНО, – закон проголосовано.

В свою чергу, нардеп від Слуги народу Бужанський, пише,

Незважаючи на всі зусилля фракції ЄС, парламент проголосував за те, щоб діти з Криму і ОРДЛО могли приїжджати і вступати без ЗНО, якщо захочуть.

Ми голосували за те, щоб вони хотіли.

А ось ці ось персонажі з ЄС, хотіли, щоб ні.

Окрім того, Бужанський поділився думками та позицією Володіної:

Фракція ЄС не дала жодного голосу за закон 3734, який розширює список ВНЗ, доступних для вступу дітям з тимчасово непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей, АРК і Севастополя. Ці діти, наші діти, зможуть вступити до всіх українських ВНЗ без ЗНО.

Конвульсії БПП з цього приводу – це все, що треба знати про минулої влади, їхнє ставлення до цих регіонів, а також про прагнення врегулювати конфлікт і відновити єдність країни.

Варто зазначити, що попри всі конфлікти, українці вважають Разумкова, одним із найкращим спікерів, який може вдало заспокоїти опозицію навести порядок в Раді.

І попри усі чутки, Спікер запевнив, що розмови про те, що Зеленський запропонував йому піти з посади не було.

«Це неправда, такої розмови не було. Причому ця історія повторюється з регулярністю раз або два на місяць, але вона не відповідає дійсності. Жодного разу не було у мене розмови з президентом про те, щоб він мені пропонував піти з посади або я йому пропонував, що піду», — заявив Разумков.