Україна має три серйозні перемоги на міжнародному фронті: перемога в інформаційній війні, зміна ставлення до українців у світі і підрив російської економіки.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу.

«Перша, це, безумовно, перемога в інформаційній війні. Ми можемо вже доконано стверджувати, що ми перемогли. Ніхто не вірить у світі в російські наративи, в російські спроби пояснення цієї війни і виправдання своєї агресії», – зазначив міністр.

Водночас Кулеба зауважив, що перемога в інформаційній війні не є остаточною, та закликав кожного робити свій внесок, а саме: поширювати офіційно підтверджену інформацію про агресію.

Другою перемогою є зміна ставлення до України та українців у світі. Зокрема, глава української дипломатії послався на соціологічне дослідження у США, яке показує, що американці ставляться до українців як до німців та інших дружніх і близьких народів. На його думку, це надзвичайно потужно, що саме далеко за океаном змінилося ставлення. Крім того, глава МЗС акцентував і на підтримці українців шляхом підсвічування об’єктів жовто-блакитними кольорами за кордоном.

«Ми працюємо також з азійськими країнами. Всі нами зараз захоплюються, нашою стійкістю, нашою жертовністю на захисті своєї країни і це однозначно перемога. Ми знаємо, що були в різних країнах різні зусилля для того, щоб дискредитувати українців, показати їх в негативному світлі, але це вже залишилося в минулому і зараз ми в дуже позитивному тренді у буквальному сенсі», – поінформував міністр.

Третьою перемогою Кулеба назвав те, що вдалося «підірвати основу російської воєнної машини під назвою російська економіка завдяки потужним санкціям».

«Це має далекосяжні наслідки і для суспільних настроїв у росії і, безумовно, взагалі для економічної основи російської агресії. Ми будемо продовжувати цей тиск спільно з партнерами, нові санкції будуть застосовані і проти російських олігархів та політиків, і проти економіки. Ми не зупинимося, доки не погасимо цей агресивний ядерний реактор російської воєнної машини», – зазначив глава української дипломатії.