Представники окупаційних структур Донецька здебільшого вже вивезли свої сім’ї з міста, позаяк не сподіваються, що Росія зможе їх захистити. Про це сказала юристка, ексчленкиня української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо мирного врегулювання ситуації на сході України Тетяна Іванова у прямому ефірі марафону FREEДОМ.

Вона, зокрема, прокоментувала доповідь глави МВС РФ Володимира Колокольцева на засіданні російської Ради безпеки минулого тижня, присвяченому окупованим територіям України. На думку Іванової, доповіддю та самим засіданням Росія намагалася заспокоїти представників окупаційної влади у Донецьку.

“Недарма він розповідав, як вони захистять, як органи там посилюють роботу та все інше. Чому саме з такою доповіддю? Та тому що на окупованих територіях навіть ті, хто був зі зброєю, і ті, хто вірив у силу російської армії, Російської держави, зараз у це не вірять. Вони впевнені зараз, що Росія не зможе їм дати ні нормальної зброї, ні забезпечити їх матеріально, не буде там тилу і взагалі щось зробити для збереження їхнього життя теж не зможе”, — коментує гостя ефіру.

Вона наголосила, що настрій у окупантів у Донецьку песимістичний.

“Уже майже всі вивезли своїх дітей, сім’ї, дружин. Наскільки я знаю, там здебільшого залишилося чоловіче населення з окупантів. А це говорить про те, що вони готуються до найгіршого”, — резюмувала Тетяна Іванова.

Росія розглядає сценарій затягування війни проти України, очікуючи, що Захід втомиться допомагати Києву. Таку думку висловив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косово та Іраку Сергій Грабський.

“Потрібно розуміти, що російське військово-політичне керівництво, яке виявилося не готовим до такої війни, воно зараз розглядає сценарій затягування цієї війни для того, щоб, як вони думають, призвести до того, що підтримка України послаблюватиметься, що західні демократії втомляться від цієї ситуації й віддадуть Україну на поталу російським окупантам. Загалом, тактика і стратегія досить неправильна. І наскільки вони зможуть нею скористатися, сказати важко. Але так вони поки що діють. І таким чином ми бачимо ситуацію, за якої противник намагається наростити бойовий потенціал за рахунок залучення ув’язнених із в’язниці”, — сказав Грабський.

Він зазначив, що зараз ситуація на фронті дуже напружена, тривають активні бойові дії на східному напрямку — від Кремінної до Мар’їнки.

“Тобто, загалом, можна сказати, що Донецька область продовжує бути найбільш активною ділянкою бойових дій. На південному напрямку — у Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях — тривають активні перестрілки, обмін артилерійськими ударами з обох сторін. І українські Сили оборони продовжують активно впливати на бойові порядки противника на всіх напрямках, завдаючи ударів по місцях зосередження особового складу, по командних пунктах, по базах постачання і концентрації озброєнь і техніки”, — сказав експерт.

Однією з найгарячіших точок на фронті зараз є Авдіївка. За словами Грабського, це місто може розглядатися російською окупаційною армією як такий собі “ніж, приставлений до горла Донецька”.

“Ця локація дуже серйозно впливає на ведення бойових дій противником, тому що він змушений враховувати близьку дистанцію й можливість завдання ударів артилерії української по своїх об’єктах у Донецьку. А Донецьк — це все-таки важливий транспортний вузол. Таким чином, ліквідація авдіївської загрози для противника є критично важливим завданням. І вони намагаються його здійснити, не знижуючи, загалом-то, темпів наступу на цьому напрямку”, — вважає експерт.

За його словами, приблизно так само виглядає ситуація й щодо Мар’їнки, яка є для противника бар’єром для виходу на кордони Донецької області, про що російські окупанти неодноразово заявляли.

“Цим, загалом, визначається така відчайдушна активність противника на цих напрямках”, — сказав Грабський.