Голова партії “Слуга народу”, нардеп Олександр Корнієнко в інтерв’ю “24 каналу”, пояснив, чому Верховна Рада вирішила звільнити Максима Степанова з поста міністра охорони здоров’я.

“Діяльність міністерства була фактично централізована на міністра. Для цього міністерства це не дуже коректна управлінська модель. МОЗ, на відміну від інших міністерств, є хабом щодо ухвалення рішень, обробки інформації та організації правильних процесів між великими його підрядниками, якими є центральні органи виконавчої влади. Національна служба здоров’я України оперує 60 млрд грн медичного бюджету. Департамент медичних закупівель також оперує ще великою кількістю бюджету”, – сказав Корнієнко.

За його словами, ішлося “дійсно про ефективність” роботи Степанова.

“Неможливо досягти ефективності, якщо ти не в нормальних робочих стосунках безпосередньо зі своїм керівником, на це вказував [прем’єр-міністр Денис] Шмигаль. І неможливо досягти ефективності, якщо ти не вибудував так процеси, щоб досягати основних завдань, яких чекають люди від міністерства”, – сказав нардеп.

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

“За” проголосували 292 нардепи. Подання на звільнення Степанова з посади вносив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Виступаючи з трибуни, Шмигаль назвав основною причиною такої ініціативи – повільний прогрес із щепленням та поставками вакцин в Україну.

Сам Степанов у виступі відзначив, що темпи вакцинації не влаштовують і його самого, але міністр вважає, що в умовах спротиву антивакцинаторів та неконструктивної критики політиків його команда зробила все можливе.

На думку міністра, “провал вакцинації стався в усьому світі”. Світовий процес контрактування вакцин очільник МОЗ назвав “вінегетом із форсмажорів, політики і відвертого піратства”.

Степанов зазначив, що має чіткий план, як повністю подолати пандемію і побудувати дієву українську медицину: “час і ваша підтримка”, – звернувся він до нардепів. Більшість депутатських фракцій та груп у свою чергу виступили з різкою критикою дій очільника МОЗ.