Російські окупанти потрапили в пастку на Донбасі. Окупаційні війська вийшли на штурм безпосередньо укріплених населених пунктів, які готувалися досить довго.

Такою інформацією в ефірі одного з телеканалів поділився військовий експерт Сергій Грабський.

“Російські окупаційні війська вийшли на штурм безпосередньо укріплених населених пунктів, які готувалися досить довго. Наприклад, Бахмутський район, Авдіївка, яку вони безуспішно намагалися штурмувати, Піски, Мар’їнка. Вони пока змушені відмовитися від наступу на Слов’янськ, бо там в них складнощі через серйозні дії українських військ. Тут потрібно ще зрозуміти, що бої ведуться в місцевості, де важко використовувати якісь тактичні ідеї, це зона міських забудов, де бої ведуться від вулиці до вулиці. Вони не можуть застосувати масово артилерію чи бронетехніку”, – пояснив військовий експерт.

За словами Грабського, окупанти вимушені “вгризатися” в українську оборону, витрачаючи колосальні ресурси, які не нескінченні. Як висновок – вони зіштовхнулися з недостачею особового складу.

“Поки щодо озброєння в них все добре, заліза вистачає, Тут виходить так, що вони потрапили в таку стратегічну пастку намагаючись виконати поставлене завдання, вони не можуть вийти з цієї зони. Це нагадує бульдога, який вчепився в шию і не знає, як тепер відпустити щелепи і вони тому безуспішно намагаються вести бойові дії”, – наголосив Сергій Грабський.

Також він додав, що зараз Слов’янськ та Сіверськ виходить з ланцюжка “Слов’янськ, Сіверськ та Бахмут”, а Росія намагається чинити тиск саме на сході та південному сході.  

“Тут я вже пригадував Авдіївку та Піски. Таким чином вони хочуть відтягнути ЗСУ від Донецька, тому що завдання ефективних ударів по об’єктах так званих “Л/ДНР” створює серйозні проблеми для російських окупантів”, – зазначив він.

На тлі припущень, що агресор не зможе захопити всю Донецьку область до зими, військовий експерт, полковник Сергій Грабський знову ж підкреслює, що й Україні, ймовірно, не вдасться звільнити підконтрольні ворогу території на Донбасі щонайменше в найближчі чотири місяці.

Експерт зазначає, перевага противника по силах та коштах на сьогодні там перевищує можливості української армії у 3-5 разів.

“До зимових місяців ворог не зможе захопити всю Донецьку область. Вони не встигають. Темпи, з якими вони просуваються – 5 кілометрів на два тижні, тобто 10 кілометрів на місяць. Це означає, що такими темпами вони можуть просунутися ще на 50 км. Донецька область зараз виконує дуже важливе завдання, оскільки скувала майже 50% усіх сил та засобів противника”, – пояснює Грабський.

Як заявляють міжнародні аналітики, кульмінація нинішнього наступу росіян в Донецькій області може закінчитися ще до спроб захоплення Слов’янська або Бахмута, при цьому військовий аналітик Микола Бєлесков зазначає, мало хто знає реальний стан регенерації російських ресурсів.

“Тому є шанс, що вони й надалі повільно просуватимуться. Можливо, це буде не так швидко, як вони заявляли. Наприклад, до кінця серпня взяти всю Донецьку область – цього явно не буде. Адже значна частина регіону залишається під нашим контролем. До того ж це урбанізовані райони”, – вважає Бєлесков.

Військовий експерт Олександр Мусієнко також розповів, чому останніми днями окупанти посилили обстріли Бахмута.

“За минулі дві доби кількість ракетних і артилерійських ударів по самому Бахмуту зросла в кілька разів. Це теж стало помітно. Але це якраз через те, що не можуть просунутися і не можуть підійти безпосередньо до міста, тому здійснюють ось такі ракетні атаки”, – підсумував військовий експерт.