У справі про привласнення коштів державного "Ощадбанку" правоохоронці затримали сина народного депутата Станіслава Березкіна Максима.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, не називаючи імена фігурантів справи.

"Затримано та повідомлено про підозру і сина чинного народного депутата, який разом з іншими бенефіціарними власниками групи "Креатив" (на той час) набув корпоративні права ПАТ "Чорноморгідрозалізобетон", придбані за рахунок коштів банку", – кажуть у прокуратурі.

Загалом у справі затримано 10 осіб, яким повідомлено про підозру.

Зокрема, йдеться про двох чинних та одного колишнього працівника банку, у тому числі, заступника голови правління. За версією слідства, вони готували документацію для видачі кредиту, кошти з якого були привласнені, і приховували наявні невідповідності і порушення у документах.

Серед підозрюваних також є оцінювач, яка надала оцінку майновим правам за фіктивним договором поставки товарів. Банк прийняв ці права в якості забезпечення кредиту.

Крім того, повідомлення про підозру вручили 6 екс-працівникам групи "Креатив", через яку нібито відбувалось заволодіння коштами. У прокуратурі кажуть, що головний бухгалтер та ще 5 співробітників підробили низку документів і договорів, "безпосередньо здійснювали легалізацію коштів, шляхом їх перерахування у безготівкову форму"."Прокурорами САП внесено до суду відповідні клопотання щодо усіх підозрюваних про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави від 5 до 150 млн. грн. залежно від ролі кожного з учасників", – йдеться в повідомленні.

Привласнені кошти вивели на рахунки белізьких та швейцарських офшорів під виглядом виконання контрактів з поставки тропічної олії, чого насправді не було.

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"У подальшому за рахунок указаних коштів тодішніми бенефіціарними власниками групи "Креатив" на підконтрольну їм компанію-нерезидента придбано корпоративні права одного з підприємств, а частину коштів було використано на власні потреби", – стверджують у прокуратурі.

Депутат Верховної Ради з групи "Воля народу" Станіслав Березкін, якого підозрюють у заволодінні $20 млн "Ощадбанку", підтвердив "Стране" поширену у ЗМІ інформацію про затримання його сина Максима. 

Нардеп сказав, що про затримання "йому стало відомо постфактум", 23 жовтня. 

Депутат заявив, що не розуміє суті претензій до його сім'ї. "Я сам шокований, моя сім'я абсолютно непричетна", – стверджує він.