Рік, що настав ознаменується різким погіршенням відносин між Росією і Німеччиною. 

Таке переконання озвучив уповноважений німецького уряду з відносин з Росією Дірк Візе в інтерв'ю Pfälzische Merkur. 

Експерт вважає, що це пов'язано вкрай непередбачуваним політичним курсом Росії в 2018 році.

«Щодо глобальних проблем у відносинах з Росією, то тут у мене скептичні прогнози. Ми зіткнемося з різким погіршенням », – вважає він. За словами чиновника, це пов'язано з «відповідальністю Росії за ряд інцидентів, що сталися в 2018 році по всьому світу».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Нам довелося зіткнутися з отруєнням колишнього шпигуна Скрипаля. Після цього Москва приступила до гонки озброєнь – Договір РСМД може бути розірваний. І по даному питанню ми повинні будемо інтенсивно займатися і в новому році. І, безумовно, я пам'ятаю про небезпечну демонстрації сили в Азовському морі. Так що я заявляю: відносини з Росією погіршаться і в цьому році », – пояснив Візе. Мове йдеться про нові санкції, які ЄС планує ввести стосовно РФ, вже цього місяця, помимо цього, Німеччина, введе свої індивідуальні санкції.

Окрім того, раніше Візе заявив, що  Україна має дуже активне громадянське суспільство.

Візе переконаний, що Захід має підтримувати це суспільство, адже воно є рушійною силою реформ.

“Це неймовірний потенціал”, – наголосив політик, додавши, що “у Росії такого не побачиш”.

За його словами, в бюджеті Німеччини у 2018 році було збільшено з 14 до 17 млн євро суму коштів на проекти з підтримки громадського суспільства в країнах Східного партнерства. Частину з них призначено для України.

Депутат німецького Бундестагу також високо оцінив продовження Верховною Радою дії законодавства про особливий статус для окремих регіонів Донбасу. Політик додав, що Україна відіграє велику роль у його роботі.

Варто зазначити, що в німецькому уряді заявили, що Будівництво газопроводу «Північний потік — 2» не зупиниться в разі виходу з проекту Німеччини. Водночас таке рішення може нашкодити Україні, вважає міністр закордонних справ Німеччини Хайко Мас,

Мас стверджує, що Берлін виступає за збереження транзиту природного газу через Україну після завершення будівництва «Північного потоку — 2». Глава зовнішньополітичного відомства Німеччини впевнений, що вихід країни з цього проекту «означав би відмову від політичної вимоги (йдеться про умову у майбутньому використовувати українську ГТС для транзиту — ред.).

У свою чергу, уповноважений німецького уряду з питань співробітництва з РФ Дірк Візе раніше нагадував, що оплата за транзит газу через Україну становить 25% доходів держбюджету країни.