ТУКА ВІДПОВІВ НА ЗАЯВИ "ЯКЩО УКРАЇНА ВІДМОВИТЬСЯ ВІД НАТО, ТО ПОВЕРНЕ ДОНБАС, він зазначив, що ті, хто дозволяє собі такі заяви, крокують назустріч побажанням кремлівської адміністрації

В Україні напередодні виборів лунають кардинально різні заяви. Зокрема, колишній заступник начальника Генштабу раніше промовив, що якщо Україна відмовиться від курсу на НАТО, то поверне собі Донецьк і Луганськ. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Це або величезна недалекоглядність і примітивізм з боку колишнього заступника керівника Генерального штабу, або відверте підігрування. Бо єдине, за що бореться Кремль, – не за землю, йому не потрібна наша земля (в Росії її стільки, хоч діли на 48 частин); це утримання нашої держави в своєму політичному форатері. Тобто, на порядку денному три питання: відмова від європейського вектору розвитку; заблокувати вступ України до НАТО і третє (дякуючи Богові та зусиллям) – це Церква", – заявив Тука.

Він також додав: "Тобто, якщо певні люди в нас пропонують і самі ініціюють такий процес назустріч побажанням кремлівської адміністрації, то тут і коментувати важко". 

Окрім того, Тука, заявив, що всі провокації з боку незаконних збройних формувань (НЗФ) на території тимчасово непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей робляться виключно для дискредитації Збройних сил України (ЗСУ).

«Взагалі, якщо взяти всю історію сучасної війни між Україною і Росією, то таких " перемир'їв " було вже багато. Якщо не помиляюся, то 14. Жодного разу вони не виконувалися в повному обсязі. Але, незважаючи ні на що, бували іноді дні, а іноді навіть і тижні, коли дійсно дотримувався режим повної тиші », – сказав він.

За словами заступника міністра МінВОТ, це не перший раз, коли НВФ здійснюють з одного боку провокаційні обстріли українських підрозділів, а з іншого боку час від часу роблять такі ж обстріли по своїх позиціях. 

«Якщо згадати, то найбільш гучний випадок був, коли терористи звинуватили українські війська в обстрілі тролейбуса в місті Донецьк. Скільки було шуму, а потім виявилося, що це вони самі зробили і навіть виклали відеозізнання. Тому все це дуже брудна справа. Але маємо те, що маємо. Я впевнений, що наші хлопці будуть дотримуватися всіх вимог, і тільки в крайніх випадках, коли буде загроза безпосередньо їх життя якимись діями терористів, тоді вони будуть давати адекватну відповідь з нашого боку », – додав Тука.