Кримський міст – знову в центрі уваги. Ворожа переправа вже зараз працює лише на 50%, а про її ремонт навіть не згадують. Також переправа все частіше димить або закрита для руху транспорту. Як стверджують експерти, міст не витримує навантажень – логістика окупантів на ньому значно уповільнена. Незаконно збудована російська споруда має піти на дно Керченської затоки – в цьому переконані українці.

Як відомо, ворог посилено охороняє Кримський міст. Якщо раніше біля нього в Керченській протоці чергувало 1-2 російські кораблі, то зараз їх там менше 10 не буває.

Проте, Кримський міст – це все одно серйозний елемент логістичного забезпечення військ ворога на території Кримського півострова і ворожих військових частин на півдні нашої країни.

Про це розповів генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт Ігор Романенко.

«Якщо під вогневим впливом перерізати забезпечення суходолом усього необхідного для ведення бойових дій, а також перебити мости – залізничний і автомобільний у районі Чонгару, плюс залізничний та автомобільний Кримський міст, то тоді півострів перетвориться на «логістичний острів Крим». Все це дасть можливості значно зменшити потенціал забезпечення військ противника. А це, за законами ведення війни, означає, що збільшиться потенціал для дій Сил оборони України», – розповідає він.

Експерт додає, що по Кримському мосту вже було здійснено три серії завдавання ударів. До речі, з Керчі є поромна переправа. Її, за словами Романенка, теж потрібно знищити, щоб у ворога не було можливості нею користуватися. Тоді окупантам доведеться використовувати лише десантні кораблі для доставляння вантажів, озброєння й боєприпасів та всього іншого до кримських частин. Але й десантні кораблі росіян уже стають цілями для українських надводних дронів.

«По Кримському мосту вже били тричі, що на деякий час його виводило з робочого стану, але повністю переправу знищити наразі не вдалося, її посилено охороняють – з повітря ворожа ППО, а з моря кораблі, використовують також бонові загородження. Тому, гадаю, завдання з його знищення ще попереду», – наголосив Романенко.

Варто підкреслити, що після третього удару по Кримському мосту росіяни вже навіть припинили погрожувати Україні помстою, що робили після першого та другого влучання.

Також треба додати, що від жовтня минулого року до сьогодні на Кримському мосту не працює залізнична колія.

Про це розповів Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив».

«На Кримському мосту не працює одна залізнична колія. Окрім цього, на ньому не працює одна з автомобільних доріг. Тобто міст загалом працює, але 50 на 50 відсотків. Тим самим він зменшив свої можливості щодо забезпечення російських окупантів у цілодобовому режимі силами й засобами, технікою та іншим. Міст свої функції виконує не на повну потужність. Через деякий час, я більш ніж впевнений, міст ще зменшить свою функціональність, також я не виключаю, що він взагалі може припинити функціонувати», – розповідає Коваленко.

Військовий експерт додає, що це обов’язково зіграє на користь ЗСУ.

«Зупиниться постачання техніки, боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів. І окупантам потрібно буде все це отримувати з Таганрога на Бердянськ через Азовське море або суходолом через Маріуполь на Бердянськ і Мелітополь. Також вони можуть обрати шлях через Азовське або Чорне море з розгортанням поромних переправ і великих десантних кораблів для транспортування всього необхідного. Якщо вони виберуть такий шлях, то у них обов’язково виникнуть ризики. Адже російський десантний корабель «Оленегорский горняк» і танкер «SIG» уже продемонстрували, які саме можуть бути для них ризики», – пояснив експерт.