Дедалі частіше ГУР вдається переконувати російських військових співпрацювати з Україною. Після початку повномасштабного вторгнення кількість окупантів, які йдуть на контакт з українськими спецслужбами, значно зросла.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Кількість охочих збільшилася після оприлюднення частини інформації операції «Синиця» з російським пілотом вертольота Мі-8 та операції «Бариня», коли кадровий військовослужбовець переконав 11 інших росіян здатися добровільно в полон.

«Після кожної такої операції росіяни бачать, що Україна дотримується своїх зобов’язань, що Україна – це цивілізована держава, де виконуються Женевські конвенції та працює міжнародне гуманітарне право», – зауважив представник ГУР.

За словами Юсова, у росіян є вибір, який зможе зберегти насамперед життя, звання та військову честь. Позаяк навіть присяга російського військовослужбовця не передбачає вбивство цивільного населення та агресивну війну. Тому не обов’язково гинути від куль, ставати мародерами, воєнними злочинцями, виконуючи накази російського керівництва.

Підкреслимо, що окупанти можуть врятувати себе та сім’ю, перейшовши на бік України, або добровільно здатися в полон завдяки державній українській програмі «Хочу жити». Уже чимала кількість росіян скористалася цим проєктом.

За словами Юсова, кожний перехід російського солдата за програмою «Хочу жити» – це окремо відпрацьована операція.