Ворог заганяє сам себе у масштабну пастку. Ставлення російського командування до використання свого резервного компоненту як чогось аналогічного «бездонній бочці» може призвести до дуже неприємних наслідків. Про це зазначає військовий експерт та координатор групи «Інформаційний опір» Костянтин Машовець у своєму телеграм-каналі.

Суть у тому, що раптовий ріст кількості резервних формувань, особливо щодо оперативних та стратегічних резервів, може призвести до серйозних проблем. Ця тенденція вже сьогодні стає досить очевидною.

 «А саме — різке падіння їх «якості» (противник просто не зможе їх у свій час і разом забезпечити штатним сучасним ОВТ), наприклад, вже зараз потужності російського впк, з випуску танків та іншої бронетехніки з дуже великою «натяжкою» (головним чином з » баз зберігання техніки») абияк дозволяють підтримувати їх чисельність на більш менш стабільному рівні, але що станеться, коли виникне необхідність різко і відразу «доукомплектувати» формовані резерви, причому явно в немаленьких обсягах? Які танки та БТР почне російське командування витягувати з «сибірських складів»? БТР-50, Т-62, Т-5455 ми вже бачили … що далі, Т-44, БТР-152 …?», — констатує Машовець.

Військовий експерт розповів про виробничі потужності Росії у виготовленні військової техніки на даний момент:

 «За всіх «райдужних прогнозів», російський впк може видавати в рік десь приблизно 250-300 нових і капітально модернізованих (з числа вже виготовлених попередніх модифікацій) танків. Ще десь стільки ж, чи навіть трохи більше… може «капітально відновити» — знятих із довгострокового зберігання (а вони явно не нескінченні), або пошкоджених та підбитих, витягнутих із поля бою. За іншими ББМ, ситуація приблизно така сама…»

Він впевнений, що навіть за таким обсягом виробництва в порівнянні з нинішніми втратами на фронті ситуація майже не зміниться

 «За тих темпів та обсягів, якими російське командування безповоротно спалює свої танки та іншу бронетехніку під Авдіївками та Бахмутами + Куп’янськ та різного роду ексцеси, які майже регулярно трапляються під Кринки та Новомихайлівками… всього цього ледве вистачить щоб покрити річні втрати (та й то я дуже в цьому сумніваюся…). А тут ще резерви комплектуй, які активно «розгортаються та формуються»…», — запевняє Машовець.

Військовий експерт зазначає, що в будь-якому випадку на такі досягнення треба витрати неабияку кількість часу, грошей та ресурсу:

 «Може, вони ще один «Уралвагонзавод» побудують навчаться танкові стовбури точити вдвічі швидше, ніж досі, або «штампувати» корпуси БМП на 3Д принтері… не знаю…

Але на все це потрібні не лише гроші та ресурси, а головне – час (не кажучи вже про технології).»

За висновками Машовця, вже на сьогодні є чітке розуміння того, що Росія не зможе виграти в перегонці з Заходом за рівнем озброєння. Просто фізично це буде неможливо. Розвиток ситуації в стилі «нарощування і удосконалення» до тих параметрів, які дозволять швидко «відключити» Україну до того моменту, поки західний ПК досягне «проектних потужностей», виявиться недосяжним.

Наразі Росія веде війну проти України, використовуючи «цілеспрямовану та обмежену допомогу». І навіть за таких умов це виявляється для неї взагалі не ефективним, оскільки її війська залишаються завантаженими в Україні і, крок за кроком, «зникають на місцевості».

Водночас військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначав, що озброєння РФ наразі дуже спустошене:

 «Понад 90% техніки росіян – це відновлення радянської спадщини. Зараз армія РФ змушена вести бойові дії з урахуванням дефіциту цієї техніки, який викликаний недосконалістю військово-промислового комплексу забезпечувати угруповання чисельністю 470 тисяч особового складу штатною комплектацією. У них просто немає можливості видавати стільки техніки, щоб усі підрозділи були на 100% укомплектовані, а техніка, зі свого боку, яку вони відновлюють, її кількість на складах і центрах зберігання зменшується», – сказав Коваленко.