Друзів екс-президента Петра Порошенка викрили в розкраданні коштів з бюджету України

Будь-якому українцеві можна легко продати як непотрібний товар, так і жахливу брехню. Про це на своїй сторінці в Facebook написав економіст Олександр Гончаров. 

Він також підкреслив, що схему розслідування розпилу бюджетних грошей раніше представило видання «Страна».

«Отже, стали відомі дані по фактичному розміру прожиткового мінімуму до грудня 2019 року. Нагадаю, на одну особу в розрахунку на місяць встановлено в з 1 січня 2019 р. – 1853 грн., З 1 липня – 1936 грн., І ось з 1 грудня буде 2027 гривень», – повідомляє експерт. За його словами, це і є головний результат роботи Володимира Гройсмана і міністра соціальної політики Андрія Реви.

Також не завадить додати до цих досягнень конкретні факти розпилу грошей в Міністерстві інформаційної політики, яке як і раніше очолює кум колишнього президента Порошенка, Юрій Стець. Звідси і поширена неофіційна назва міністерства – «Мінстець».

Так, за інформацією видання, структури Мінстеця витрачали десятки і сотні мільйонів, які за часів експрезидента Порошенка були виділені на ведення офіційної пропаганди.

У 2018 році в Мінстеці закупили телевізійної реклами на суму більше 44 млн грн у рекламного агентства «Сигма УА». Гроші пішли в один день 28 грудня двома платежами за двома різними договорами: 39,9 млн і 4,1 млн грн.

В рамках цих двох договорів Мінстець розміщував на телеканалах рекламні ролики, які підтримували гасла і риторику експрезидента Петра Порошенка.

Наприклад, серія роликів про Томос пропагувала ініціативи попередньої влади по розділенню і перекладу православної церкви під юрисдикцію Константинопольського патріархату. Ще за цими договорами Мінстець розміщував на телеканалах ролики про медичну реформу, про армію та інші пропагандистські матеріали.

З дочірніх структур Мінстеця найбільшу суму в 2018 році витратило держпідприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (скорочено МПІУ).

Більше половини всіх грошей, виплачених за товари і послуги, МПІУ в 2018 році витратило на користь ТОВ «Комтел», яким належить ТОВ «Комтел системи мовлення». Воно фігурує в гучній кримінальній справі,  яку вже п’ять років веде Генеральна прокуратура. По цій справі колишнього главу Нацбанку часів Януковича Сергія Арбузова звинувачують у привласненні майна в особливо великих розмірах.

Виходить, що підпорядковане Мінстецю держпідприємство МПІУ заплатило більше 100 млн грн фірмі, в якій засновники ті ж люди, що і в «схемах» часів Януковича.

Другим за обсягами одержувачем платежів від МПІУ стало в 2018 році ТОВ «Діксі-центр». Йому теж платили за телевізійне обладнання. «Діксі-центр» є фігурантом кримінальної справи, в якому поліція розслідує закупівлі комп’ютерного обладнання комунальним підприємством «Інформатика», яке підпорядковується київській мерії.