15 серпня закінчився термін виконання обов’язків начальника Одеської митниці Володимира Передерія. На даний момент митник, чиє ім’я пов’язують з організацією контрабандних схем, знаходиться в Києві, де вирішується його подальша доля, а в цей час, в Одесі СБУ розпочала арешти контрабандних потоків Вадима Альперина. Затримана перша велика партія “чорного” одягу.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив відомий український журналіст Євгеній Плінський.

За даними Плінського, на посаді в.о. начальника Одеської митниці Володимир Передерій “створив для компаній свого друга Вадима Альперина відмінні умови”. Контрабанда “Короля Одеської контрабанди” Альперина завозилася в Україну за двома схемами в змові з митниками: підміна митних зразків тканин для експертизи з метою знизити ставки мита з 8% до 0% і маніпуляції з вагою упаковки вантажу з метою мінімізації митних платежів.

21 серпня співробітники департаменту “К”, на виїзді з ВМО 3 митного поста “Чорноморський”, який знаходиться на терміналі Альперина “Ільічевсквнештран”, затримали вже оформлені митницею 8 контейнерів з контрабандою. Вантаж адресований запорізькому ТОВ “АВІВАТРЕЙД”.

Плінскій опублікував номери 7 з 8 заарештованих контейнерів:

“Всього контейнерів було 15, але з якихось дивних причин виконавець операції майор ГУ” К “СБУ Геннадій Тищенко взяв тільки вісім. Причина затримання – відпрацювання оперативної інформації в рамках великого розслідування СБУ про те, що в цій партії вантажу сталася підміна зразків для проведення експертизи з метою ухилення від сплати податків. Крім цього, зазначені дані в документах про різницю ваги брутто / нетто не відповідають дійсним. За документами – 4%, за фактом – 1% “, – пише Плінський.

На думку журналіста, наказ про проведення операції підписував особисто начальник СБУ Іван Баканов, хоча традиційно такі операції візував заступник начальника департаменту “К” Анатолій Калюжняк.

“Пряма участь Баканова дає підставу припустити, що це не звичайний СБУ-шний наїзд з метою подоїти Альперина, а реальна спроба припинити його схеми”, – резюмує Євген Плінскій.

Як раніше повідомляли ЗМІ, за призначення Володимира Передерія в.о. начальника Одеської митниці, клан Альперина заплатив колишньому в.о. глави ДФСУ Олександру Власову $ 100 тис. Перший наказ про призначення Передерія терміном на один місяць №869-о підписаний 15 травня 2019 року. Надалі клан Альперина повинен був щомісяця платити Власову аналогічну суму за продовження повноважень Володимира Передерія, передає  видання Апостроф.