Засідання парламенту повністю і цілком – перемога Зеленського, який дуже впевнено стверджує політичне лідерство в державі

Таку думку у своєму блозі висловив дипломат, нардеп від фракції «Слуга народу» Богдан Яременко. Він зазначає, по-перше, популярний, але до вчорашнього дня політично самотній президент отримав сильних союзників – парламентська більшість і уряд.

Нардеп додає, що «з маршу» зроблений великий крок в напрямку виконання однієї з основних передвиборних обіцянок і президента, і партії «Слуга народу» – скасування депутатської недоторканності. Далі президент твердо нав’язав парламенту свою волю до реформ – найближчий місяць парламент буде працювати над декількома десятками законопроектів, внесеними на розгляд главою держави.

І навіть стиль роботи парламенту, який протягом півдоби зробив те, на що попередникам знадобилося б як мінімум кілька днів – це теж красномовно.

«Через годину після завершення першого робочого дня прилетіла звістка, яка дала відповіді на дуже багато питань, про повернення в Україну великої групи полонених Кремля. Це свято зі сльозами на очах, але і перше серйозне дипломатичне досягнення президента», – пише нардеп. І хоча, як зазначають в Мережі інформація була такою, яка не відповідає дійності, переговори йдуть, і повернення полонених – це вже питання годин, максимум декількох днів.

Він додає, звичайно, засмучує рішення президента США заморозити виділену Україні військову допомогу, але вчора президент Зеленський отримав всі підстави називатися лідером.

За його словами, важкими були враження від роботи з колегами з фракції ЄС.

“Проблема ще і в тому, що я сиджу біля цієї фракції. У мене і раніше не було сумнівів в удаваній бутафорській державній позиції частини представників цієї політсили. Але обраний ними стиль «опозиційності» виявився ще огиднішим”, – пише він.

В цілому різниця між новобраними і старими депутатами разюча, стверджує він.

“За кілька годин стало все зрозуміло про захмарні антирейтинги парламенту. Це просто неприємно спостерігати, коли легалізм і формалізм використовуються для того, щоб не зробити те, що повинен. Повинен, бо така воля людей. Вибраної колегами тактики “ми їх задавимо своїми знаннями процедур “вистачило на дві з половиною години менше, ніж тривало засідання. Ну, правда, хто ж буде регламент ціною сну і сімейного затишку захищати?”, – іронізує нардеп.