Сенатор-республіканець Том Коттон вважає, що американські танки могли б вирушити на фронт швидше, якби президент Байден захотів, і для цього була політична воля.

У четвер, 27 квітня, американські сенатори Том Коттон (республіканець від штату Арканзас) та Ангус Кінг (штат Мен) висловили невдоволення темпами, з якими США передають Збройним силам України танки Abrams напередодні очікуваного контрнаступу. Про це пише видання The Washington Post 27 квітня.

У публікації йдеться про те, що Кінг звернувся до генерала Крістофера Каволі, який займається більшою частиною зусиль Пентагону з навчання та оснащення української армії. Республіканець висловив занепокоєння тим, що Україні може не вистачити вогневої міці та закликав якнайшвидше розмістити танки для ЗСУ у Польщі.

“Це контрнаступ, про який усі говорять, — це найдовша підготовка до удару у світовій історії. Це буде окопна війна, і в ній будуть залучені танки” — заявив Кінг на слуханнях у сенатському комітеті.

Згідно з припущенням сенатора, якщо американські танки не прибудуть до України до серпня чи вересня, як заявив Пентагон, то “може бути надто пізно”.

Своєю чергою, Том Коттон заявив, що, на його думку, танки Abrams могли б вирушити на фронт швидше, якби президент США Джо Байден захотів і для цього була політична воля.

“Я думаю, це відображає політичне рішення зволікати з тим, що ми поставляємо в Україну. Це історія, що повторюється, яку ми бачимо знову і знову протягом всієї цієї війни”, — стверджує Коттон.

Постачання танків Abrams в Україну: що говорять у Пентагоні
Автори статті зазначили, що в Пентагоні не згодні з тим, що постачання танків триває повільно. У березні в оборонному відомстві повідомили, що США поставлять Україні танки Abrams вже до осені, хоча раніше йшлося про роки.

Прессекретар Пентагону Патрік Райдер зазначив, що США прискорили графік, оновивши старі моделі танка M1A1, замість того, щоб надати досконаліший варіант M1A2.

“Йдеться про те, щоб якомога раніше передати цей важливий бойовий потенціал українцям”, — сказав Райдер.

У джерелі також згадується, що з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну США виділили понад 38 мільярдів доларів допомоги Києву на витрати в галузі безпеки.

Сполучені Штати розпочнуть підготовку українських екіпажів до експлуатації танків Abrams на початку червня 2023 року. Загалом навчання українських танкістів триватиме близько 10 тижнів. Таке рішення було ухвалено 21 квітня під час чергової зустрічі представників оборонних відомств України та західних країн у форматі Рамштайн, повідомляє агентство Associated Press.

Зазначається, що рішення було ухвалено у зв’язку з активізацією зусиль США щодо надання танків Abrams для потреб української армії у найкоротші терміни.

Згідно з офіційними даними, з метою навчання українських екіпажів наприкінці травня поточного року на полігон Графенвер до Німеччини буде доставлено 31 одиницю бойових танків Abrams M1A1, а за кілька тижнів українські танкісти приступлять до тренувань. Також наголошується, що до моменту готовності відремонтованих танків M1A1, які США направлять до України, бойові екіпажі вже будуть підготовлені і зможуть одразу розпочати виконувати бойові завдання на передовій.

“Навчання пройдуть близько 250 українських військовослужбовців: одні навчатимуться управляти танками, інші — ремонтуватимуть та обслуговуватимуть їх. Після перших 10 тижнів може бути організовано додаткове навчання з ведення бою та маневрування на танках”, — підкреслили автори публікації з посиланням на заяви офіційних чиновників.

Таким чином, можна припустити, що з урахуванням зазначених термінів підготовки в 10 тижнів, американські танки прибудуть в Україну не раніше кінця серпня 2023 року.