Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що першою у списку кандидатів на членство ЄС має бути Грузія, а потім уже Україна.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи заяву Гарібашвілі, заявив, що “ніхто не записується в чергу на смерть від російських ракет”, і цінності важливіші за зиск.

Про це Михайло Подоляк написав у Twitter.

Радник глави ОП наголосив, що Україна сплачує страшну ціну за вибір бути європейською демократією, а Євросоюз “платить велику ціну, аби захистити західну цивілізацію”.

“Ніхто не записується в чергу на смерть від ракет Росії, Іраклій Гарібашвілі (прем’єр-міністр Грузії), Україна платить страшну ціну за вибір бути європейською демократією. Європа платить велику ціну, аби захистити західну цивілізацію. Бо цінності важливіші за зиск. А що важливіше для вас? Номер черги на кандидатство?”, – написав Подоляк.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що країна чекає на “справедливе рішення” на заявку Грузії в Євросоюз і закликав дочекатися остаточної відповіді Брюсселя. 

“Ми є однією з найцивілізованіших націй, ми не жебракуємо”, – сказав він, наголосивши, що Грузія не вимагає нічого незаслуженого.

Очільник уряд Грузії також заявив, “якщо рішення буде несправедливим, я залишаю за собою право “підняти завісу” і сказати все”, не уточнивши, що саме він має на увазі.

За його словами, рішення від Єврокомісії очікується 17 червня, а остаточне рішення Євросоюзу – 22-23 червня.

Прем’єр також зазначив, що статус кандидата “має символічне значення”.

“Звичайно, це дуже добрий статус, але для нас головний документ, вісь та орієнтир – це Угода про асоціацію, безвізовий режим, вільна торгівля”, – зазначив Гарібашвілі.

У березні Грузія слідом за Україною подала заявку на вступ до ЄС за прискореною процедурою.

Гарібашвілі сказав, що прискорена інтеграція до ЄС – “крок до об’єднання Грузії”.

“Дорогі співвітчизники. Сьогодні – історичний день для Грузії. Від імені держави я підписую заявку на вступ до ЄС. Заявка на членство в ЄС є ще одним важливим етапом на шляху до європейської інтеграції Грузії. Етап, що відкриває нову сторінку нашої історії”, – заявив Гарібашвілі.