Український актор та військовий Дмитро Лінартович, який воював на херсонському напрямі, у Бахмуті та Соледарі, розповів про те, як населення Донбасу ставиться до ЗСУ та чи залишились ще у регіоні любителі “руского міра”. 

Про це артист заявив у великому інтерв’ю РБК Україна. 

“У Бахмуті мали випадок, коли були на бойовому завданні, по нас стріляли, прильоти йшли, а тут до нас біжить бахмутянин з чайником в руці, який аж парує, і каже до мене: “Чай, каву будеш?” А в Бахмуті вода – великий дефіцит, там вже нема ні світла, ні інфраструктури, там люди черпають воду з калюжі чи з сумнівних водойм”, – розповідає актор. 

Пори цьому він додає, що військовим не дозволено брати їжу чи напої у цивільних. 

“Ще був інший чоловік, який розпалив вогнище, щоб нас зігріти, коли ми з хлопцями замерзли, як псюри. А одна жінка нам речі прала – а там одяг із цілого зводу був у бруді і крові”, – говорить Лінартович. 

Також по розбитому Донбасу у різних місцях майорять українські прапори. 

“Як їхали з Бахмуту, то хлоп’яги стояли із плакатами “Чай для ЗСУ”. І на шахтах такі підфактурені жовто-блакитні стяги майорять, на автобусних зупинках балончиками розписано “Слава Україні, Слава ЗСУ”, – згадує військовий. 

Проте, на жаль, серед місцевого населення зрідка таки можна зустріти і кремлівських прихильників. 

“У Соледарі ми з побратимом бігли з промзони, по нас стріляли, закидували вже чим завгодно, а тут з одної хати жінка прочиняє двері і каже: “Ви нам жити не даєте”. Ми не почали розводити морально-виховну годину, бо кулі вже свистіли над нами. І ми так на неї глянули, посміхнулись і побігли далі. Тому все дуже по-різному там”, – зазначає Лінартович.