У п’ятницю, 17 грудня, нардеп від фракції “Опозиційна платформа – За життя” Юрій Бойко з трибуни Верховної Ради заявив, що його політична сила готова скласти мандати, щоб позбавити парламент конституційної більшості (300 голосів) і запустити процес дострокових виборів, передає Апостроф.

«Наша фракція готова здати мандати і вийти з парламенту для того, щоб нас не було 300 депутатів і народ України вибрав новий парламент», – сказав Бойко.

Він додав, що він з однопартійцями виступає за те, щоб парламент був переобраний. «Цей парламент вичерпав себе і не має майбутнього», – зауважив він.

Варто зазначити, що до фракції ОПЗЖ входять 44 нардепи, і складання всіх їхніх мандатів не допоможе запустити процес переобрання українського парламенту, адже ну такому разі в Раді залишиться близько 380 депутатів.

Таким чином можемо говорити, що ймовірно керівництво партії вже веде переговори з іншими фракціями на тему того, щоб вони доєдналися до цього демаршу.

Чому зараз?

У разі якщо така ініціатива таки вдасться у Слуги Народу пропаде монобільшість у зв’язку з тим, що рейтинг партії наразі знизився.

Чого цим намагаються досягти?

Ні для кого не секрет що керівництво ОПЗЖ складається з олігархів (Бойко, Медведчук, Шуфрич), по яких і завдав останнім часом Зеленський найбільшого удару.

У разі перевиборів та втрати монобільшості Зеленському доведеться домовлятися з олігархами, чого вони так довго і чекають.

А відбувається це ще на фоні того що нещодавно Зеленський заявив, про необхідність змусити олігархів домовлятися з державою замість того, щоб держава домовлялася з ними.

“Мені здається, що треба якось змінювати хід історії. Їм (олігархам – ІФ) треба домовлятися з державою, а не держава має домовлятися з олігархами. Домовитися з державою дуже просто – вона свої домовленості викладає в законах, і там усе зрозуміло, як людині та бізнесу треба діяти, як працювати. І не буде жодних питань”, – заявив Зеленський в інтерв’ю на телеканалі “1+1” у п’ятницю ввечері.

Цікаво що навіть у випадку здачі мандату, по закону на їхнє місце має просто прийти інша людина, яка знаходиться нижче за списком партії.

Ситуацію вже встиг прокоментувати на своїй сторінці у фейсбук Євгеній Прокопишин.

«Юра прощай, Юра прости, Юра давай быстрей уходи»
Бойко заявив, що фракція «ОПЗЖ» готова скласти усі свої депутатські мандати, щоб зробити Парламент не повноважним і запустити процедуру дострокових виборів.

Абсолютно підтримую дане рішення цієї російської агентури і пропоную їх союзникам з «ЄС» та «Батьківщини» зробити те ж саме. Поясню чому я це підтримую:

— згідно 82 статті Конституції «Верховна Рада України є повноважною за умови обрання не менш як двох третин від її конституційного складу», тобто не менше 300 депутатів
— зараз у ВР, згідно з даними сайту Парламенту, працює 423 депутати, у фракції «ОПЗЖ» їх 44, у фракції «ЄС» їх 27, а у фракції «Батьківщина» їх 25, тобто разом у цих 3-х комуністичних фракціях 96 депутатів

— проста математика: 423 – 96 = 327 депутатів ще залишаться, тобто ВР все одно залишиться повноважною

— більше того, після їх виходу з ВР будуть запущені довибори приблизно по 20 округах (бо у них там є і мажоритарники ж), тобто у СН буде потім ще шанс збільшити свою чисельність на цих довиборах

— таким чином ми вичистимо ВР від відвертих комуністів, а у ВР залишаться лише фракції «СН», «Довіра», «ЗМ» та «Голос», і ще до 20 позафракційних, а це уже виглядає досить симпатично та дійсно проукраїнськи.