Україна в 2021 році планує вирішити ряд завдань у відносинах з Європейським союзом.

Про це в своїй статті для “Дзеркала тижня” повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква.

“Серед найважливіших завдань у відносинах з ЄС на 2021 рік – початок консультацій щодо поновлення Угоди про асоціацію, а також підписання угоди про Спільний авіаційний простір вже на початку 2021 року”, – зазначив він.

Він додав, що в кінці першого кварталу 2021 року експертна місія Європейської Комісії надасть свої висновки щодо готовності України до укладення угоди про «промисловий безвіз».

“В кінці першого кварталу 2021 року експертна місія ЄК зможе надати свої висновки про готовність України до укладення угоди про “промисловий безвіз”, і ми почнемо виконувати відповідні рекомендації; за результатами ми повинні почати офіційні переговори про укладення цієї угоди. У 2021 році ми також мають намір почати предметний діалог з ЄС про залучення України до реалізації Європейського зеленої угоди “, – пише дипломатичний радник Володимира Зеленського.

У сфері відносин з НАТО Жовква назвав завдання максимально використовувати статус партнера НАТО з розширеними можливостями для наближення України до членства в Альянсі.

“Чекаємо реакції партнерів на відповідні пропозиції з цього приводу, які вніс Президент на адресу генерального секретаря НАТО. Будемо докладати зусиль, щоб уже в 2021 році відбулося повноцінне засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні”, – зазначив Жовква.

Він також додав, що ключовим завданням на наступний рік є облік євроатлантичних цілей України в рішеннях лідерів країн-членів НАТО на черговому саміті Альянсу.