Голова Верховної Ради Дмитро Разумков висловлюється за прийняття законопроекту про опозицію восени.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24” в п’ятницю.

“Я впевнений, що він повинен бути прийнятий. Станом на сьогодні створена робоча група, вона напрацьовує базові речі. Це буде закон про парламентську опозицію,.. і я розумію, що якісно його підготувати й швидко прийняти буде дуже важко. Ми наразі розробляємо законопроект про парламентську опозицію… Я вважаю, що було б правильно наступної сесії, можливо, восени, якщо все буде добре, ухвалити цей законопроект, тому що це питання існує вже багато років”, — сказав Разумков

За його словами, дане питання існує вже багато років.

“На жаль, свого часу питання про опозицію кудись зникло з Регламенту Верховної Ради. Був окремий розділ, сьогодні його немає, і я думаю, що це треба унормувати”, – сказав спікер.

Він підкреслив, що такий закон повинен бути.

Також Разумков підбив підсумки роботи Верховної Ради на останній сесії.

“На цей час не надходило пропозицій про скликання нових позачергових сесій. Я думаю, що ми досить плідно попрацювали, багато чого прийняли. Деякі законопроєкти були відправлені на доопрацювання, щоб зробити їх більш ефективними. Ми готові працювати й надалі, але це повинні бути саме ті закони, які потрібно приймати оперативно. Якщо буде необхідність, то Верховна Рада збереться”, — сказав він.

Цього тижня також було підписано закон про зміни до Виборчого кодексу й передано президенту. Разумков розповів, чи всі необхідні закони були ухвалені для того, щоб провести місцеві вибори у жовтні.

“Закон вже опублікований і набув чинності, так що все, що необхідно було для проведення місцевих виборів, Верховна Рада ухвалила. Це і зміни до бюджету, щоб виділити кошти на проведення, і зміни до Виборчого кодексу, й оголошення виборів, яке робиться Верховною Радою України. Все, що залежить від парламенту, парламент зробив. Далі – ЦВК і представники інших гілок влади виконуватимуть свої обов’язки”, — сказав він.

Додамо, що Разумков пояснив, чому падає довіра до влади.

“На жаль, довіра до влади завжди буде падати. Завжди. Я не пам’ятаю таких прикладів не лише в історії української влади, але й загалом в історії демократичної влади, щоб було зростання.

Насправді, якщо ми подивимось на українські реалії за діючої влади, то якраз і були позитивні сплески. Якщо ми в загальному подивимось на тренд, то він іде по такій трохи негативній кривій, але я думаю, що говорити про втрату довіри зарано”. – розповів Голова верховної ради.