Організація об’єднаних Націй не була представлена на заході про деокупацію півострова. Ба більне, вона фактично проігнорувала саміт Кримської платформи, який відбувся 23 серпня у Києві, і  бойкотувала Кримську платформу на заході.

Рішення, яке, ймовірно, продиктоване політичними мотивами, не відповідає головному завданню ООН, що полягає в забезпеченні миру і безпеки. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час свого брифінгу у четвер, 16 вересня.

https://www.youtube.com/watch?v=DQGSGbaxZLM
Міністр сказав про те, що фактор неучасті ООН в саміті щодо Криму є негативним моментом в контексті знаходження України в Організації.

“Зазначу лише один негативний момент в контексті нашої участі в ООН – це те, що ця організація проігнорувала саміт Кримської платформи і не була на ньому представлена”, – зазначив дипломат.

Як вважає міністр, таке рішення продиктоване виключно політичними мотивами. Офіційний Київ має намір провести перемовини з керівництвом ООН, щоб пояснити неприпустимість подібного ставлення до проблеми.

“І ми розмовлятимемо з керівництвом організації про неприпустимість такого ставлення, адже ключовим завданням ООН є саме підтримання миру і безпеки”, – підкреслив Дмитро Кулеба.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський у серпні казав про те, що Києву слід зміцнити зусилля щодо роботи над деокупацією Криму.

Одним з таких інструментів має стати Кримська платформа, завдяки якій держава має намір привернути увагу міжнародної спільноти до цієї проблеми.

23 серпня у Києві відбувся саміт Кримської платформи.

В організованому українською владою заході взяли участь представники 46 країн і організацій. За підсумками була підписана декларація про подальшу боротьбу з Росією щодо Криму і можливі нові санкції проти Москви.