Народний депутат від “Опозиційної платформи – За Життя” Вадим Новинський взяв участь у богослужінні у Санкт-Петербурзі. У статусі диякона він провів літургію разом із керівником РПЦ Кирилом.

Новинський брав участь у богослужінні не просто як прихожанин. Торік його посвятили у диякони, тож він може правити службу.

Новинський провів богослужіння

Богослужіння відбулося у російському Санкт-Петербурзі в соборі Олександро-Невської лаври. Його присвятили князю Олександру Невському. Відповідне відео літургії виклали на ютубі. У цьому релігійному дійстві нардеп Верховної Ради був не просто спостерігачем, а активним учасником: частину богослужіння він прочитав як диякон.

Новинський в ефірі російського православного телеканалу “Спас” розповідав, що його висвятили у диякони у квітні 2020 року. За його словами, зробив це глава УПЦ МП Онуфрій.

Головну роль у літургії відіграв патріарх РПЦ і друг Путіна патріарх Кирило. На відео також видно керівництво Росії, зокрема спікерку Держдуми Валентину Матвієнко. Як звернув увагу Сергій Стерненко, глава РПЦ підтримує агресію Росії на Сході України, а натомість Новинський “добре обжився в Україні як нардеп”.

Кирило підтримує війну проти України, його підлеглі благословляють російських солдатів вбивати українців та деякі особисто воюють на Донбасі,– підкреслив Стерненко.

Що відомо про Вадима Новинського?

Це проросійський політик й бізнесмен, чинний нардеп Ради. Прихильник та диякон УПЦ Московського патріархату. Противник надання України Томосу. Є засновником фінансово-промислової групи “Смарт-Холдинг” і власником великого пакета компанії “Метінвест”.

Був членом “Партії регіонів”. Новинський народився в Росії та був громадянином цієї держави. Громадянство України йому надав Віктор Янукович.

Вадим Новинський неодноразово їздив до Москви і відвідував патріарха Кирила. За це ексрегіонал загримів до бази “Миротворця”. У ній олігарха позначили як “агента впливу Російської православної церкви в Україні”.

Також політик відомий активною позицією і фінансовою підтримкою українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ Московського патріархату.

Як зазначили у базі “Миротворця”, Новинський керує і фінансує діяльність, спрямовану на розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Також нардеп відомий тим, що заперечує російську агресію.

Новинський звинувачується в розповсюдженні кремлівської пропаганди у вигляді “русского мира” від імені РПЦ в Україні,– мовиться у повідомленні.

Зауважимо, що раніше служителі у РПЦ вимагали закрити сайт “Миротворець” через “оприлюднення даних росіян”.

Що відомо про сайт “Миротворець”?

Це незалежна неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти нацбезпеки України, миру та міжнародного правопорядку.

На сайті регулярно публікують персональні дані “зрадників Батьківщини, бойовиків, російських військових”. Відомості про них зазвичай заносять у розділ “Чистилище”. У центрі наголошують, що їхня діяльність відповідає законам України та міжнародним нормативно-правовим актам.