Схоже, російська так звана «СВО» звернула кудись не туди, тому, наразі солдати РФ на межі бунту. Вони вже набагато частіше відкрито складають зброю та відмовляються виконувати накази вищого командування. І це протестні настрої стають все масштабнішими.

Про це повідомив журналіст Денис Казанський. З посиланням на російського блогера Максима Калашникова, який відвідав позиції своїх військ і записав похмуре відео про шалені втрати, які (традиційно) замовчуються, втому й розпач російських солдатів, яких раз у раз женуть на м’ясні штурми, та їхнє розчарування в тому, що війна так затягнулася.

«Жодного слова про доцільність цієї війни і те, хто її насправді розпочав — і кому вона потрібна. Калашников нарікає, що «золотий фонд» нації гине і гниє тут, замість того, щоб дійти до Ла-Маншу. Цим «людям» навіть на думку не спадає, що «золотий фонд» нації міг би розбудовувати власну країну, збагачувати її, адже в одній із найбільших держав світу завжди знайдеться, куди докласти руки. Але ні. Блогер нарікає, що росіян розбивають дронами, касетними бомбами, «Хаймарсами» і, здається, СВО звернула кудись не туди. Він висловлює думку, що деморалізовані війська можуть влаштовувати бунти, як уже було під час Першої світової війни в 1916 році. Однак висновку про необхідність припинити це кровопролиття він якось теж ніяк не доходить. Натомість пропонує почати «чистки» щодо командирів у російській армії. Здається, у росіян залишається тільки один вихід — самознищитися і остаточно розвалити свою країну. Адже з таким рівнем розвитку — кожному жителю Росії варто видати премію Дарвіна», — заявив Казанський.

До того ж, через всі ці протестні настрої, в підрозділах армії РФ існують проблеми з комплектуванням особового складу. Щоб “залатати дірки”, російське військове командування перекидає військовослужбовців з їхніх непрофільних підрозділів, зокрема військово-повітряних сил і Тихоокеанського флоту.

Про це розповів військовий експерт Валерій Рябих.

“Зараз складається враження, що хочуть “залатати всі дірки”, які є, шляхом перерозподілу особового складу, який досі не пройшов через цю так звану “спеціальну військову операцію”, широкомасштабну агресію Російської Федерації проти України. Було багато військовослужбовців, які могли відсидітися десь, тому що їхні спеціальності не передбачали безпосереднього застосування”, — зауважив Рябих.

За його словами, російське військове командування вишукує резерви скрізь.

“Скребуть по засіках Тихоокеанського флоту. Відомо про постійне перебування певного контингенту Тихоокеанського флоту в Сирії, але зараз його там немає. І насамперед у зв’язку з нестачею особового складу для участі в масштабній агресії проти України”, — повідомив військовий експерт.

Він зазначив, що, за даними Генштабу ЗСУ, щодня російська армія зазнає втрат від 800 до тисячі осіб особового складу.

“Звичайно ж, подібні втрати потрібно поповнювати. Привертає увагу те, що лататимуть дірки 155-ї бригади морської піхоти Російської Федерації та 40-ї бригади. Це дві бригади морської піхоти, які зазнають найбільших втрат. Припустімо, 155-та бригада вже кілька разів змінила особовий склад, і її втрати зростають, зокрема у зв’язку з тим, що цю бригаду формують з особового складу, який надходить із непрофільних підрозділів. Крім того, для цих цілей залучають і якихось спеціалістів з 11-ї армії військово-повітряних сил і протиповітряної оборони. Звичайно, тут теж ідеться про військовослужбовців із якихось допоміжних підрозділів, які не пристосовані для ведення активних бойових дій”, — розповів Рябих.