Коли Україна отримає від західних партнерів німецькі танки Leopard-2 та американські Abrams, ситуація на фронті може суттєво змінитись на користь українських військових. Українська держава з такою технікою зможе спочатку досягти перемог оперативного рівня, а сукупність таких перемог призведе до здобутків стратегічного рівня.  

Про це розповів колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко в інтерв’ю українському виданню. 

«Добитися перемоги оперативного рівня, як це було у Харківській, Херсонській областях, цілком можливо і потрібно (з танками Leopard-2 та Abrams – ред.). А кілька таких перемог оперативного рівня, окрім уже названих, на певних напрямках – Луганськ, Маріуполь, десь ще-можуть за сукупністю привести і до суттєвих позитивних змін і до військових досягнень стратегічного рівня. Наприклад, розвал оборони противника на півдні або припинення наступальних дій по всьому фронту на Донбасі та вимушення противника перейти до оборони», – зазначає Романенко. 

Танки є не лише наступальним озброєнням, а й оборонним. Вони дозволять зупинити рух супротивника. 

Однак це не означає, що всі одержані від західних партнерів танки будуть розподілені на 1100 км лінії фронту. Такий підхід був би неправильним, зазначає генерал. 

«Потрібно допомагати нашим Силам оборони зупинити просування супротивника. А коли він знекровиться, ввести в дію механізовані танкові частини. Це могло б призвести до досягнення не лише оперативного, а й стратегічного рівня, про які ми говорили», – каже генерал Романенко.

Водночас військовий оглядач Олександр Коваленко зазначив, що західні танки – наступальний тип зброї, але якщо він використовується в обороні, щоб блокувати наступ ворога, то він теж ефективний. Україна у війні з Росією втратила велику кількість своєї танкової техніки. Скільки саме – не озвучується. За даними генштабу ЗСУ, Росія втратила більше трьох тисяч одиниць танкової зброї. Але все одно у РФ є ще їхній запас. Отже, вона може не швидко, але стабільно поповнювати ресурс танкової зброї. Україна собі такого дозволити не може, оскільки уже витратила свій ресурс, тому потребує допомоги міжнародних партнерів. Ми можемо домінувати на полі бою не кількістю, а якістю. Але робити контрнаступ ми не можемо легкоброньованою чи середньоброньованою технікою. Потрібна важка наступальна техніка, яка може протистояти великій кількості російських танків. 

Щодо забезпечення обслуговування західних танків, а саме Leopard 2, Коваленко зазначив: 
 
“Боєприпасів ми зараз не маємо, бо і самих танків ще немає. Ми зможемо говорити про боєприпаси, як отримуватимемо першу техніку і боєприпаси до неї. У нас дійсно немає ремонтних баз для Leopard 2, але у Польщі є все необхідне, щоб швидко провести ремонт пошкодженої техніки. Якщо пошкодження будуть серйозними, танки можна відправити до Німеччини – і ця логістика набагато краща, ніж логістика з американськими Abrams, які можна ремонтувати тільки в США. Тому Україні і потрібні були саме німецькі сучасні танки, яких відносно багато, а боєприпаси до яких є у багатьох країнах на складах. Щодо двигуна у Leopard 2, то це універсальний 12-циліндровий, 4-тактний дизель MB873, який має потужність 1500 кінських сил. Він достатньо універсальний у використанні дизельного палива”, – пояснив він. 

Тож узагальнюючи  поява такого типу танків справді може змінити ситуацію на полі бою, тим паче, що акцент на ударні можливості і вогневий потенціал, тобто на артилерію і танки відіграватимуть ключову роль у деокупації наших територій.