Війна, яку розв’язала РФ проти України, запустила в самій Росії віртуальну гонку наступників. В оточенні Путіна все частіше почали говорити про можливе передчасне залишення ним посади президента і потенційні заміни. Якщо раніше згадували Пригожина та Кадирова, то зараз дедалі помітнішим стає мер Москви Сергій Собянін, повідомляє FREEДОМ.

На початку грудня московський градоначальник відвідав тимчасово окуповану російськими військами Луганську область. Допомагав “облаштовувати рубежі” російської армії.  Цього ж дня відвідав і захоплений росіянами Луганськ, де зробив фото з учителями, учнями та лікарями.

При цьому раніше Собянін усіляко уникав тем, пов’язаних із проведенням “спецоперації”, як у Росії називають війну проти України. Тепер же цієї теми у своїх виступах торкається все частіше. 

Політологи стабільно включають Собяніна до списку потенційних наступників Путіна. Ще в 2020 році видання Politico наголошувало, що московський мер має додаткові бонуси в цьому умовному відборі. Собянін фактично єдиний із мерів великих міст є політиком загальнонаціонального масштабу, має зв’язки та вплив в інших регіонах. Йому достатньо довіряє сам Путін.

Вибори президента Росії мають відбутися 2024 року. Політологи кажуть, що до цього часу все може змінитись і залежатиме від внутрішньої політичної ситуації в РФ, а також від того, наскільки жорстка боротьба розгорнеться між потенційними наступниками Путіна.