Після примусової мобілізації, яка не дала результату, Міноборони Росії повернулося до тактики контрактної служби. Набрати солдатів на війну проти України стає важче. Щоб запобігти посиленню російського угруповання на фронті, війна РФ проти України повинна для новопризваних солдатів закінчуватися ще на полігонах.  

Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній. 

За його словами, мобілізаційний потенціал Росії — щонайменше 8 млн осіб. Але з мобілізацією в Росії є явні проблеми.  

“У них із цим, звичайно ж, не все так добре. Судячи з непрямих даних, якщо вони раніше намагалися мобілізувати людей і кидати їх у бій, то зараз намагаються знову повернутися до практики контрактів. Тобто це свідчить про те, що потреба в цьому є, і вони намагаються знову залучити людей. І Путін, якби міг, звичайно ж, якимось чином хотів би мобілізувати або залучити ще 1 мільйон людей. Але, тут же кількість не переходить у якість. Закон, у даному випадку, роботи російської армії”, — зазначив Загородній.  

Якщо навіть один український воїн зможе знищити 50-200 окупантів, все одно або буде поранений, або якимось чином виведений з ладу, каже Загородній. 

Він вважає, що уникнути великої кількості втрат і швидше звільнити свої території ЗСУ допоможе перенесення військових дій на територію РФ. 

“Ось зібрали десь “мобіків” у Брянській області, туди і має щось прилетіти. Один раз прилетіло, другий раз прилетіло. І так по всіх прикордонних регіонах у них має бути все дуже погано. Щоб вони просто не доїжджали до фронту”, — сказав Загородній.  

Якщо українська армія зможе забезпечити удари вглиб тилів РФ на 150-300 км, то це і посилить позиції Сил оборони, і дасть можливість Україні пришвидшити наближення перемоги, доповнив він. 

Тим часом сили оборони України системно і планомірно знижують бойовий потенціал путінської армії. І одна з ключових складових перемоги — не тільки звільнення окупованих Росією територій, а й необхідність привести російську армію до такого стану, коли вона не зможе більше загрожувати нікому у світі. Як розповів військовий експерт Владислав Селезньов, від постійних обстрілів армії РФ досі страждають, зокрема окуповані території Херсонської, Сумської, Харківської, Чернігівської областей.  

“Орієнтуючись на зведення Генерального штабу ЗСУ, можемо фіксувати мінометні, артилерійські, авіаційні обстріли прикордонних регіонів України, які вже давно звільнені від путінської окупації. Йдеться про окремі прикордонні райони Чернігівської, Сумської, Херсонської та Харківської областей. Це також окремі населені пункти на території Донецької, Луганської та Запорізької області”, — зазначив гість ефіру. 

За його словами, останнім часом росіяни дедалі частіше починають використовувати авіаційну компоненту: бомбардувальники, які запускають баражувальні боєприпаси, планувальні бомби, що несуть величезні руйнування і, відповідно, ризик і для здоров’я, і для життя як українських воїнів, так і мирних жителів. 

“Тому, безумовно, планомірне знищення військового потенціалу путінської армії, результатом якого буде фізична неможливість використовувати саме збройні сили Російської Федерації для вчинення актів агресії не лише щодо України, а й щодо будь-якої іншої країни — ось це найголовніший фактор, на який наразі й орієнтуються українські Сили оборони. Звільнити території — це лише мала дещиця внеску в нашу спільну перемогу. Необхідно привести російську армію в такий стан, коли вона не зможе загрожувати нікому у світі”, — резюмував Селезньов.