Сполучені Штати Америки не заграють з українським олігархом Ігорем Коломойським, оскільки перед тим, як ввести проти нього санкції, вони арештували всю його нерухомість в США.

Про це сказав дипломат Вадим Трюхан в ефірі програми “Що далі”.

“Американці, перед тим, як вводити санкції проти Коломойського, вони арештували всю його нерухомість в Сполучених Штатах Америки. Там величезні будинки, офісні центри там є. Не будемо зараз все це перераховувати. Тобто, їхня феміда почала працювати ще на території США”, – сказав Вадим Трюхан.

Він здивувався тому, що США ввели санкції проти Коломойського у зв’язку з його перебуванням на посаді губернатора Дніпропетровської області.

“Мені здається, в його біографії це найсвітліша пляма. Коли він дійсно допоміг відстояти низку областей. Не тільки, до речі, Дніпропетровську. Він задав тон в питанні створення територіальних батальйонів і таке інше. Могли би знайти за “ПриватБанк”, чи ще щось. Тут є питання, але це американці. Вони навіть Аль Капоне посадили за несплату податків, а не за вбивство”, – додав Трюхан.

За його словами, якби не санкції та вплив США – Ігор Коломойський міг би домовитись з президентом Володимиром Зеленським.

“А так – ні. Тобто, в даному конкретному випадку Зеленський стоїть перед вибором – або стати “нерукопожатим” у Вашингтоні, або ж все-таки, намагатися якось навіть лавіюючи (він буде лавіювати), але проводити ту лінію, яка, скажемо, не диктується – не рекомендується йому, як ключова. Як основна. Зі сторони наших американських друзів. Тому на домовленість він не піде. Але він і не є гарантом будь-якої домовленості. Навіть якщо домовиться – він не зможе її виконати”, – підкреслив дипломат.

Як відомо нещодавно, Президент Володимир Зеленський підтримав санкції Сполучених Штатів Америки щодо колишніх власників ПриватБанку, зокрема олігарха Ігоря Коломойського.

“Щодо санкцій Сполучених Штатів Америки щодо колишніх власників ПриватБанку. Ми підтримуємо це рішення і працюємо над тим, щоб повернути в Україну кошти, щоб повернути в Україну справедливість. Її головний принцип полягає в тому, що ми чітко бачимо різницю, в чому полягає великий бізнес та олігархічний клас.

А от прізвища тут не мають жодної різниці. Це Медведчук, Коломойський, Порошенко, Ахметов, Пінчук, Фірташ чи будь-хто інший. Важливо одне – ти готовий працювати законно і прозоро або хочеш і надалі створювати монополії, контролювати засоби масової інформації, впливати на депутатів та інших державних службовців.

Перше – підтримується, друге – закінчується”.