Росіяни створюють ПВК в Криму в межах підготовки до бойових дій на півострові, а також для охорони награбованого майна та власної безпеки, розповів представник ГУР Андрій Черняк.

“Загарбники створюють так звані “приватні військові компанії” в межах підготовки до бойових дій на півострові. Але значною мірою цей крок також здійснюється заради особистої безпеки та для недоторканності награбованого майна. Власне, з цією метою свою приватну військову компанію створює російська корпорація “Газпром””, – пояснює Черняк.

Він також розповів, що окупанти тримають доволі потужне угруповання в Криму, як в морі, так і на суходолі. Черняк поділився, що наразі ворог тримає близько 90 бойових літаків та 60 бойових вертольотів на анексованому півострові.

Зокрема він наголосив, що ЗСУ враховують це, при підготовці плану зі звільнення Криму.

“Звісно, ми постійно стежимо за зміною ситуації на півострові, ретельно аналізуємо отримані розвіддані, аби врахувати всі фактори й оцінити всі ризики під час планування операції зі звільнення Криму”, – сказав Черняк.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що з Криму почали мігрувати найбільш далекоглядні росіяни. Та цьому процесу можуть перешкоджати. Таку думку й висловив російський правозахисник та опозиційний політик Марк Фейгін.

“Якщо у вас щось було – виробництво, квартири, будинки, санаторії та ви щось звідти вивозите, це означає, що не вірите, що це все можна буде врятувати та зберегти. Тому що, а хто тоді буде обороняти це все?” – зазначив він.

Фейгін зауважив, що Росія “викладає трупами” хоч оборону, хоч наступ.

“І якщо там не залишиться тих, кому є, за що воювати, тоді, заради чого Крим утримувати? Тож треба залишати їх заручниками у відомому сенсі цієї ситуації”, – сказав російський правозахисник.

На його думку, представники російської ФСБ та чиновники, безумовно, вивозять звідти своє майно.

“Кажуть, що там ринок нерухомості, м’яко кажучи, наситився різного роду пропозиціями – рясними за демпінговими цінами. Правда чи ні – не знаю, але це дуже логічно”, – розказав він.

Загалом для росіян в Криму буде небезпечно. Усе через те, що лінія фронту все ближче. А будь-яке потрапляння ЗСУ до Чонгару, як мінімум, призведе до обстрілів усієї території Криму, і там не буде жодного безпечного куточка.

“Не кажучи про можливе входження Збройних сил України для деокупації на територію Криму. Так-то, звісно, це взаємопов’язані речі”, – зазначив він.

Російський опозиційний політик впевнений, що цей процес пришвидшиться.

“Якщо контрнаступ буде на Півдні, то ми побачимо просто ешелони, автівки, які виїжджають із Криму, забиті меблями й всіляким майном”, – підсумував Марк Фейгін.

Представник ГУР Андрій Черняк заявив, що “великий наступ” росіян, який так активно поширювала російська пропаганда, не дав жодних значущих результатів

Про це він сказав у інтерв’ю Укрінформу.

За його словами, РФ виявилася нездатною вести наступальні операції.

“Нині ми бачимо, що російська армія виявилася нездатною вести стратегічні наступальні операції. Анонсований пропагандою впродовж кількох місяців так званий “великий наступ” обернувся для Росії “пшиком” – вони не отримали жодного значущого результату”, – розповів Черняк.

Представник розвідки зазначає, що основна мета Росії зараз – будь-що досягти виходу на адміністративні рубежі Донецької та Луганської областей.

Черняк також наголосив, що росіяни зможуть вести бойові дії ще один-два роки – за умови, що не зміниться їх інтенсивність.

“Якщо говорити про інерційний сценарій, тобто такий, коли зберігатиметься нинішня інтенсивність бойових дій, то наявних ресурсів у росіян вистачить на ведення конвенційної війни у 2023-му та, можливо, у 2024-му році. Якщо ж посилити санкційний тиск, то критичні труднощі в держави-агресора розпочнуться раніше”, каже він.