Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що президент РФ Владімір Путін може відвідати його країну вже 27 квітня, щоби взяти участь у відкритті атомної електростанції “Аккую”, яку будував “Росатом”.

Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу ATV

“Путін може прилетіти до Туреччини 27 квітня на церемонію відкриття (АЕС – ред.) або взяти участь у церемонії в режимі онлайн”.

Варто зазначити: Туреччина не ратифікувала Римський статут, а тому не визнає рішення Міжнародного кримінального суду. У випадку візиту Володимира Путіна турецькі правоохоронці не будуть зобов’язані виконувати рішення МКС, який видав ордер на арешт російського президента.  

У свою чергу Україна вже готує офіційну позицію.

Ймовірно, варіанти візиту Путіна справді опрацьовують. Про це заявив посол України у Туреччині Василь Боднар на брифінгу.

Боднар зазначив, що про можливий візит або онлайн-включення повідомляли ЗМІ. МЗС та інші офіційні органи влади поки це не підтверджували. Наразі Україна опрацьовує це питання.

Річ у тім, що в Туреччині будується перша АЕС. 27 квітня планують завантажити ядерне паливо до першого енергоблоку. Оскільки будує Росатом, то швидше за все опрацьовувалися варіанти візиту.

Дипломат також наголосив, що Путін – воєнний злочинець, тому йому ” краще їхати до Гааги”.