російські загарбники хочуть взяти в кільце Авдіївку на Донеччині. Місто окупанти штурмують із такою силою, як роблять це в Бахмуті. Авдіївку вже називають “другим Бахмутом”

Про це в інтервʼю розповів військовий експерт Владислав Селезньов. За його словами, ситуація в Авдіївці залишається складною.

Владислав Селезньов повідомив, що інтенсивність боїв на Бахмутському напрямку наразі знизилася щонайменше в 3 або 4 рази.

Справді набагато менше проводять піхотно-гарматних атак, проте атаки продовжуються, росіяни контролюють дві третини міста, – зауважив він.

На його думку, ситуація в місті з одного боку є вкрай складною, а з іншого боку контролюється ЗСУ.

За його словами, ключовим моментом залишається логістичний ланцюжок. Його безперешкодне функціонування важливе для евакуації поранених та постачання необхідної зброї для стримування тиску ворожої орди.

Військовий експерт пояснив, що Бахмутський напрямок не єдиний, де наразі українські захисники виборюють свободу Україні.

Що стосується ситуації на Авдіївському напрямку, то тут застережень та абсолютно ґрунтовних тривог ми маємо більше, бо росіяни там зосередили чималу кількість власного війська, – підкреслив він.

Селезньов переконаний, що на цій ділянці фронту окупанти використовують бомбардувальну авіацію, за допомогою якої завдають ударів по українських оборонних позиціях.

“Їхній план щодо оперативного оточення Авдіївки все ще працює. Він ще далекий до остаточної реалізації, але Росія тисне”, – повідомив він.

За його словами, ситуація в місті вкрай важка, але контрольована. Українські командири приймають відповідні рішення зважено та раціонально.

Якщо є можливість тримати оборонні позиції, де зараз наші сили та засоби, значить утримання їхнє буде і далі продовжуватися, – зазначив він.

Втім, якщо загроза буде і надалі зростати, то будуть неодмінно здійснені маневри задля збереження життя українських захисників.

Додамо: в Україні в найближчі півроку вирішиться ситуація у військовому плані. Але в політичному плані країну чекає низка довгих і складних подій. Про це в інтерв’ю Главреду розповів полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

“Активна фаза бойових дій знову піде на другий план, адже війну на виснаження Росія вже не тягне, а Захід, як я розумію, особливо і не хоче її продовжувати”, – сказав Жданов.

Однак він додав, що Макрон прагне дружити з Путіним, адже у Франції є економічні зв’язки з країною-агресоркою Росією.

“Франція займає 2-е місце в світі за кількістю атомних реакторів. А ви знаєте, що всі відходи атомних реакторів захоронюються в Росії? І завтра, коли потрібно буде визначити чергову партію відходів, Путін скаже: “Хрін вам”. Куди поїде Франція зі своїми бочками? Нікуди. Те ж саме Голландія, вона повністю залежна від Росії з питання ядерних відходів. Росія, в свою чергу, вивозить відходи за Урал і просто викидає. У неї необжитих територій неміряно”, – пояснив Жданов.

Зауважимо: Збройні сили України готуються до масштабного контрнаступу на тлі збільшення постачання важкої західної техніки, зокрема танків Leopard і Challenger. Українське командування натякає, що велика наступальна операція ЗСУ – справа найближчих місяців і навіть тижнів.

Деякі експерти припускають, що українські військові активно говорять про контрнаступ, щоб обдурити росіян і змусити їх розпорошити свої сили на різних напрямках фронту. Але більшість аналітиків вважають, що Україна не блефує. Головною умовою для активних дій ЗСУ називають формування ударного кулака з танків, наданих західними союзниками. Наразі до України вже надійшли танки Leopard від Німеччини, Канади, Португалії та Польщі. Також до України вже прибули перші британські Challenger 2.