Ентоні Блінкен – Державний секретар США та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба планують двосторонню зустріч на полях зустрічі міністрів країн-членів НАТО у Брюсселі.

Про це стало відомо з анонсів Держдепу.

Блінкен вирушить до Брюсселя 3-5 квітня для участі у зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу та зустрічі Енергетичної ради США-ЄС.

Під час засідання міністрів НАТО Блінкен планує “підкреслити триваючу підтримку Сполученими Штатами України та відданість трансатлантичній безпеці і заснованому на правилах міжнародному порядку”.

На засіданні Енергетичної ради буде йтися про енергетичну безпеку та прискорення переходу на “зелені” джерела енергії.

“Держсекретар Блінкен проведе двосторонні зустрічі з Високим представником ЄС, віцепрезидентом Єврокомісії Жозепом Боррелем, генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою”, – зазначають у комюніке.

Додамо: Речниця Державного департаменту США Андреа Калан стверджує, що так званий гібридний трибунал щодо російського злочину агресії є найбільш ефективним і легітимним засобом притягнення РФ до відповідальності.

Таке пояснення Калан озвучила в інтерв’ю українській службі “Радіо Свобода”.

За словами представниці зовнішньополітичного відомства США, “гібридний трибунал” буде “якраз міжнародний, інтернаціоналізований, але на основі юридичної системи України” й розташовуватиметься не в Україні, а в іншій європейській країні.

“Таким чином ми можемо гарантувати, аби забезпечити його неупередженість і легітимність. Це те, чого ми всі прагнемо”, – підкреслила Калан.

“Ми всі хочемо, щоб усіх, хто вчиняє і вчинив злочини проти України і проти українців, бачили у суді, і щоб вони понесли покарання. І ось те, що ми знаємо, то це те, що зло буде покаране, і винні повинні понести відповідальність. Ось саме тому США підтримує саме ту форму гібридного суду”, – додала вона.