Тимчасовий повірений у справах Словенії в Україні Боштьян Лесяк прибув до Києва і розпочинає роботу.

Про це повідомило МЗС Словенії у Twitter, пише “Європейська правда”.

“Місто порожнє, вдалині чути сигнали тривоги та вибухи, в решті життя у тих, хто залишився в столиці, йде нормально”, – зазначив дипломат після прибуття, додавши фото поруч з посольством у Києві і прапорами ЄС та Словенії.

За інформацією міністерства, відповідальний за Україну посол Словенії Томаж Менцін, який на початку війни виїхав з Києва, продовжує свою роботу з міста Жешув на польсько-українському кордоні, де також працюють багато інших послів, акредитованих в Україні.

Лесяк, за даними словенських ЗМІ, – підполковник словенської армії. Він був цивільним членом спостережної місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні у період з 2015 по 2019 рік на Донбасі.

Як повідомляє Primorske, Лесяк працював у Міноборони, але відповідно до Закону про закордонні справи його мали направити в Україну за дорученням Міністерство закордонних справ. Тому до його від’їзду його мали перевести в МЗС, де він працював протягом кількох днів.

Прем’єр-міністр Янез Янша раніше заявив, що словенська дипломатична місія в Києві працюватиме на рівні тимчасового повіреного у справах з повними повноваженнями на час надзвичайної ситуації. Хто буде тимчасовим повіреним у справах, він не повідомив, але зазначав, що з’явилося кілька волонтерів.

ЗМІ повідомляли, що Словенія хоче залучитидо місії в Україні співробітників міністерства оборони, що опозиція засудила як “озброєну дипломатичну місію” та як “свавільний і небезпечний” крок.

Дипломатичне представництво діятиме на рівні повіреного у справах і матиме повні повноваження на час надзвичайної ситуації в країні, заявив прем’єр-міністр Янез Янша. “Я радий, що як тільки ми опублікували заклик, ми отримали заявки від добровольців із різних інституцій, які мають досвід, адже вони там уже працювали”, – додав він.

Міністр оборони Матей Тонін заявив, що він щасливий, що знайшлися “сміливі люди, які готові ризикувати, щоб допомогти українському народу та всій Європі досягти миру”. За його словами, “це буде чітким повідомленням українцям, що ми віримо в їхній успіх”.

Неофіційно словенські ЗМІ повідомляють, що тимчасовим повіреним у справах в Україні мав стати бригадир армії Словенії Боян Пограйц, нині державний секретар в кабінеті прем’єр-міністра з питань оборони та закордонних справ.