Представник України в ТКГ Андрій Костін прокоментував підняте російською стороною питання про зміни до постанови Верховної Ради. Воно, нагадаємо, присвячене проведенню місцевих виборів, і визнає неможливим вибори на окупованих територіях.

За словами Костіна, зараз в парламенті готується до розгляду проект народного депутата Олександра Качури. Згідно з ним вибори в ОРДЛО, що не призначені раніше, все ж можуть відбутися, але при виконанні ряду умов: повне роззброєння збройних угруповань і реінтеграція територій – тобто у відповідності зі стандартами ООН і ОБСЄ. Даний проект змін повністю відповідає Мінським угодами, які також передбачають роззброєння і повернення територій під український контроль.

Сам Костін підтверджує прихильність “Мінську”, хоча угоди не ідеальні, в Офісі Президента їх бачать єдиною можливою (і до того ж міжнародно визнаною) основою для подальшого врегулювання.

Свою думку щодо вчорашньої зустрічі висловив і екс-глава Офісу Володимира Зеленського, Андрій Богдан:

Вночі не міг заснути, чекав новини з Берліну. Відчував, що знов спробують надурити. Таки да. Тільки цього разу якось ну дуже тупо це зробили.

Тепер подивіться на ці два повідомлення.

Перше на сайті Офісу Президента. Спойлер — повна єресь.

Який заклик? Як це було — ви зайшли до кімнати та почали кликати перемир’я? Як вони вас підтримали? Оплесками?
Може ви домовленості досягнули або документ підписали? Хоча б спільне комюніке може є? Нічого нема.


Я скажу, що було. Ваш «заклик» підтримали «бурными, продолжительными аплодисментами, переходящими в овацию». Відосік хоч запіліть вже.

Хлопці, а вас нікого не турбує, що в делегації на вищому рівні не було ЖОДНОГО кадрового дипломата? Як в інтерв’ю казав, пам’ятаєте «Бери, кого хочешь, главное чтобы идиотом был».
Більше того, порядні дипломати бояться з вами навіть спільне фото зробити. Просто, щоб знали. Бо люди бояться, щоб їх у співучасники не записали — вже всім зрозуміло, що з вами буде.

Тепер подивіться на друге повідомлення.
Всім все ок? Тоді дуже вибачаюсь — а голова української делегації Хто у нас? Козак? Він вже в ОП відповідає за взаємодію з Радою? Чи він вас одразу публічно «фіксує», щоб ви не відбрехались черговий раз?
Наступне запитання. Як ви тепер, після такої вказівки Козака, у парламенті бачите голосування?
Хто взагалі цей проект постанови внесе? Може, народний депутат зі складу делегації? Випішіть йому одразу охорону, ну і квартирку в Ростові, щоб двічі не вставати.
А може одразу Президент? Підставляти, так по-крупному. А в день голосування Президент буде в Раді? А голоси на це є? А збирати хто буде?

Я вже не кажу про те, що нема спільної заяви за результатами переговорів. Немає позиції партнерів. Ні-чо-го. Тільки ваш заклик і аплодисменти.

Маячня!
А ніхто не звернув увагу на політ державним літаком? Як президент чи прем’єр-міністр.
Можна було і рейсовим літаком відправити, економ-класом. Бо державний Аеробус — то забагато мільйонів з кишень українців яких Ви так любите на словах, та грабуєте на ділі для такої беззмістовної поїздки кучки акторів низького ґатунку 🙂
Якби там не було, у нас поки Парламентсько-Президентська республіка і Рада буде виносити свій вирок цим обіцянкам. Закликаю народних депутатів послати цих аферистів дипломатичного жанру подалі за Ростов.