Сьогодні Ахметов дав інтерв’ю на Україна 24. Однак говорив там тільки на тему футболу.

В телеграм-каналах іронічно зазначили, що хобі таке в олігарха, збирати бразильців у Шахтар, а політиків та пропагандистів в одному обличчі у медіабордель.

Зауважимо, повірити в те, що Рінат Ахметов пішов на відкритий конфлікт з ОП, повірити важко, бо Ахметов вмів домовлятися з будь-яким українським президентом. Проте цього разу так не сталось. Сторони зайшли занадто далеко.

Через що у влади виник конфлікт із бізнесменом Ринатом Ахметовим?

Здається, причина очевидна. Це антиолігархічний закон – це, фактично, антитрастовий закон. Коли в один руках медіа, політика і бізнес – це монополія. Її треба руйнувати.

Як сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та нардеп від партії “Слуга народу” Данило Гетманцев, завдання будь-якого олігарха зберегти статус-кво.

“У нього зараз все добре. Тепер йому потрібно, щоб йому не заважали. Наприклад, щоб рента на руду була така як є, щоб він встановлював ціну на електроенергію від його теплостанцій, а ми – весь народ – забезпечував його високу маржинальність.

А ми вважаємо, якщо у тебе у власності великі заводи – це прекрасно. Отримуй додатковий прибуток від їхньої модернізації, інвестуй і розвивайся, а не отримуй рентний дохід від експлуатації монополії”, – запевнив Гетманцев в інтерв’ю Новини.LIVE.

З його слів, справа навіть не в Ахметові. Справа у всіх олігархах. Є багато людей, які отримують ренту, об’єднуючи три ресурси – медіа, політику і бізнес. Коломойський, входить в цей список.

“З приводу ефірів. “Україна-24” сьогодні і місяць назад – це шокуюча різниця. В цей конкретний момент Коломойський не використовує свій канал як важіль для будь-якого політичного впливу. Як тільки він почне це робити – ми теж перестанемо до нього ходити.

Коли зранку до вечора політики із пулу власника групи телеканалів – Разумков, Гройсман, Яценюк, Ляшко розповсюджують фейки… Дайте і владі можливість відповісти і розвіяти їх.

Ми на отих собачих боях (мається на увазі політичні шоу, – ред), де проти тебе одного ціла команда. Спеціально навчені люди починають нести повну несенітницю, на яку навіть не встигаєш відповісти”, – розповідає нардеп.

“Не встигаєш відповісти на одну брехню, як навалюються з іншою”, – сказав він.

За словами нардепа, “Україна-24” зараз – це яскрава ілюстрація того, з чим ми боремось. Канал використовують для того, щоб загасити того, хто не влаштовує його власника, не дає йому отримувати ренту.

Пізніше мова зайшла про Разумкова. Гетманцева запитали чи Разумкова купив Ахметов. Та він відповів, що ніколи такого не зможе підтвердит.

“Але всіх дивує, на яких телеканалах буває Разумков і у яких теплих ваннах проходять його годинні телеефіри? Від влади там же нікого нема. І далеко не вся опозиція там. Там завжди одні й ті ж самі люди, 5-7 осіб. Ми всі дорослі, щоб самим зробити висновки”, – додав він.