Кількість кандидатів на посаду прем’єр-міністра значно більша, ніж обговорюють у ЗМІ.

Про це розказав економіст, радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі Радіо Свобода.

"Я думаю, що пул експертів або потенційних кандидатів, з якими зараз обговорюється це питання президентом Зеленським, він набагато ширше, від того, що зараз обговорюється в українському медіапросторі", – заявив Устенко.

"Можна знайти декілька тисяч українських експертів, які підпадають під цей опис, хто ж має бути прем’єр-міністром. Те, що зараз обговорюється в медіапросторі українському, це просто нав’язаний порядок денний, який іде навіть не від ключових експертів із Атлантичної ради", – зазначив Устенко.

Сам же Зеленський раніше зазначав:

"Прем’єр-міністр….Вважаю, що ця людина має бути абсолютно професійним економістом. Я би хотів, щоб це була абсолютно незалежна людина, яка ніколи не була ні прем’єром, ні спікером, ні лідером якоїсь фракції. Я бачу таку людину. Чесно вам скажу, проводжу вже консультації, говорю. [Не знаю] наскільки я маю на це право, але хочу мати бачення. З декількома людьми проводжу".    

Тим часом секретар Національної інвестиційної ради, кандидат від "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що наразі є кілька кандидатур на посаду прем’єр-міністра України, але серед них відсутні лідер партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко і голова Волинської обласної ради Ігор Палиця.

«На прем’єра зараз є 3-4 кандидати. Не можу я прізвища давати. Тимошенко там немає і Палиці немає», – сказав він.

На уточнююче запитання, чи є в списку кандидатів на посаду очільника уряду секретар РНБО Олександр Данилюк, голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв та виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко, Арахамія відповів, що є кандидати «на кшталт таких людей».

Він уточнив, що прем’єром, як казав президент Зеленський, має бути людина з економічним досвідом, яка має авторитет серед західних партнерів і вільно володіє англійською мовою.

Також, за словами Арахамії, йому вже відома кандидатура на посаду міністра оборони.

«Я знаю (кандидата на посаду міністра оборони, – ред.), але я побачив, що як тільки хтось з’являється на арені як потенційний кандидат, його так сильно «мочать», що на «біле» кажуть «чорне» і навпаки. За законом це має бути цивільна людина, і тому це буде цивільна людина», – сказав Арахамія.