П’ятий президент Петро Порошенко прийшов на допит у Державне бюро розслідувань.

Деталі: Прес-секретар Порошенка Святослав Цеголко наразі не виходить на зв’язок. Раніше було відомо, що Державне бюро розслідувань повторно викликало Порошенка на допит у якості свідка на 25 липня.

Історія питання: Вперше Порошенка викликали на допит на 17 липня, 09:30. Відповідну повістку було оприлюднено 11 липня.
Адвокат Порошенка Ігор Головань пояснював, що його підзахисний часто перебуває за межами Києва і "не має можливості прибути на допит, оскільки істотно зайнятий у діяльності, що пов’язана з виборами".

Порошенка викликали до ДБР як свідка у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків, відмивання злочинних доходів під час купівлі-продажу заводу "Кузня на Рибальському" (№62019000000000713).

15 липня директор ДБР Роман Труба заявив, що прихильники Порошенка увірвалися в будівлю бюро, щоб вплинути на цю справу.
Він також обурився, що в Державному бюро розслідувань стався витік інформації у справі, в якій фігурує Порошенко.

Загалом прізвище екс-президента фігурує в восьми кримінальних провадженнях, які веде Державне бюро розслідувань. Очільник ДБР Роман Труба не каже, про які справи йдеться, але журналісти припускають, що справи можуть стосуватися схеми "Роттердам+", корупції в енергетиці, обставин змін власників суднобудівного заводу "Кузня на Рибальському", телеканалу "Прямий" тощо. Сам політик вважав появу таких проваджень передвиборчою кампанією до Верховної Ради.