Під час захисту України на фронті віддав життя 34-річний боєць ЗСУ Олександр Ткаченко, відомий під позивним «СЄВАС», із Севастополя, Крим. Він активно приймав участь у визначальних битвах за Маріуполь під час АТО і, під час повномасштабного вторгнення ворога, відстоював Ірпінь, який для нього став другим домом.

Про втрату повідомив мер міста Олександр Маркушин. Він зазначив, що особисто знав захисника, патріота України й досвідченого воїна.

«Відчуваю просто неймовірний біль… Це велика втрата для нашої громади та всієї України», – вказав політик.

Олександр Ткаченко 05.03.1989 р. н. із Севастополя з юних років вивчав історію і відстоював незалежність України. У рідному Криму в 2013 році він пішов на службу в морську піхоту ЗСУ. Будучи військовим, зустрів російську окупацію, не порушив присягу та покинув півострів разом із побратимами.

Потім була Антитерористична операція (АТО) на Донбасі. В 2014-му Олександр уже стояв на передовій оборони Маріуполя. За участь у тій переможній битві за місто отримав орден «За мужність» III ступеня, а потім ще багато нагород, адже воїн ніколи не відступав.

Проте прийшла повномасштабна війна і він, не вагаючись, став на захист Ірпінської громади. 

«СЄВАС» – воїн-легенда і людина-легенда! Як мені розповідали побратими Саші, що якби не він, то такого успіху в обороні Ірпеня в лютому-березні 2022-го не було б. Вміле, розумне і стратегічне керування «СЄВАСА» зіграло важливу роль у ті страшні дні. Ірпінь вистояв!» – зазначила у Facebook журналістка Людмила Першин.

Цьогоріч улітку в захисника народилася третя донечка, а 9 листопада найкращого батька, чоловіка, сина і друга вбила російська міна. Висловлюємо співчуття рідним та близьким, Вічна памʼять Герою.