Японія виділить грант обсягом близько 1,7 млн доларів на транспортування гуманітарної допомоги в Україну, про це повідомляє NHK.

Відповідне рішення уряд ухвалив у п’ятницю на тлі зростаючих закликів до збільшення гуманітарної допомоги через вторгнення росії, – йдеться у повідомленні.

Планується, що допомога буде перевозитися Управлінням ООН з обслуговування проєктів. Міністр закордонних справ Хаяші Йошімаса заявив, що Японія продовжить співпрацю зі світовою спільнотою для підтримки України.

Нагадаймо, що Японія уклала кредитну угоду з Україною на 13 мільярдів ієн (100 мільйонів доларів) 17 травня. Допомога Японії буде співфінансована Світовим банком і включена в бюджет українського уряду.

Проте Україна не використовуватиме ці кошти на військові цілі, – пише видання Japan Today з посиланням на Японське агентство міжнародного співробітництва.

Кошти позики будуть спрямовані на “посилення демонополізації та антикорупційних інституцій, зміцнення ринків землі та кредитів, а також соціального захисту”.

Угода була укладена після того, як прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив у квітні, що країна збільшить загальну суму позик Україні до 300 мільйонів доларів.

Міністерство соціального забезпечення Японії заявляє, що з минулого тижня в Токіо та Осаці будуть пропонуватися спеціалізовані послуги з працевлаштування для людей, евакуйованих з України.

За повідомленням міністерства, українці, які втекли до Японії після вторгнення Росії, матимуть доступ до безкоштовних консультацій з пошуку роботи та вимог для отримання посвідки на проживання.

Послуги надаватимуться державними бюро з працевлаштування Hello Work з україномовною підтримкою за попереднім запитом. Допомога доступна й тим, хто живе за межами двох зазначених міст.