Нардепи від “Слуги народу” доволі критично сприймають заяви “ОПЗЖ” про можливе подальше загострення ситуацї на Донбасі. Ба більше, такі слова вони розцінюють як відкритий шантаж.

З такою заявою виступила нардепка Ірина Верещук.

“Якраз банкова найменше зацікавлена, щоб деструктивні дії, в тому числі людей, які присутні в парламенті (навіть нехай в опозиції, але які налаштовані на деструктив і на обструкцію влади) працювали так, щоб, не дай Бог, пролилася кров і загинули наші українські воїни. Тому що на сьогодні є неприпустимим шантаж війною, посиленням агресії. Тоді це робота СБУ і спецслужб, які мають перевірити такі заяви, і зробити відповідні висновки. І висновки мають бути в юридичні площині. Вважаю такі заяви неприпустимими і розцінюю це як провокацію”, – сказала Верещук.

Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що збойових дій – улюблений елемент шантажу з боку Росії.

“Я тривожно можу таке сприймати. Можливо, вони щось знають від російської сторони, що це російська сторона готує такі загострення на фронті? А взагалі загострення бойових дій – улюблений елемент шантажу з боку Росії. Згадаєте, що, якщо подивитись статистично, перед важливими засіданнями ТКГ часто відбувається загострення на фронті. Це такий елемент шантажу”, – сказала нардепка.

Ще одним елементом впливу на президента після його радикального рішення можна вважати заяви “ОПЗЖ” про вимогу імпічменту. Як зазначає Федір Веніславський, франція не має юридичних підстав і можливостей для запуску такої процедури.

“Підстав і можливостей для початку реалізації процедури імпічменту в “Опозиційної платформи – За життя” немає і не буде”, – сказав нардеп.

При цьому він уточнив, що юридичною підставою для початку процедури імпічменту є вчинення президентом державної зради або іншого злочину, а указ глави держави про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони – це “дія, яка повністю відповідає конституційним повноваженням президента, закону про санкції та закону про РНБО”.

“Більше того, президент був зобов’язаний ввести в дію це рішення, тому що це конституційна вимога. І, відповідно, це рішення не містить жодних підстав, щоб звинуватити його в будь-яких протиправних діях”, – наголосив представник президента в КС.

Водночас політик також звернув увагу на те, що відповідно до закону про імпічмент, для запуску відповідної процедури необхідне ухвалення рішення більшістю від конституційного складу Верховної Ради.

“226 голосів є підставою для початку процедури імпічменту. Тобто ні 226 голосів, ні 150, які необхідні для створення тимчасової слідчої комісії, зараз ОПЗЖ точно не збере. Тому що інші опозиційні політичні сили парламенту всіляко підтримують рішення президента і рішення РНБО, про що вони неодноразово заявили”, – пояснив Веніславський.