Перша заступниця міністра закордонних справ Джапарова та постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич провели зустріч з послами держав “Групи семи” та керівництвом Місії ЄС в Україні.  Еміне Джапарова поінформувала послів країн “Групи семи” та керівництво Місії ЄС в Україні про розвиток Експертної мережі Кримської платформи. Джапарова подякувала партнерам за підтримку діяльності Кримської платформи та підготовку заходів в рамках цього формату.

Зустріч дозволила звірити годинники щодо розвитку діяльності Міжнародної Кримської платформи та поінформувати партнерів про заходи України на національному рівні, спрямовані на підтримку зв’язків з населенням тимчасово окупованої території, а також захист прав осіб, постраждалих внаслідок російської агресії, – про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, зазначає УНН.

Вона представила учасникам зустрічі пропозиції України до конкретних заходів у рамках пріоритетних напрямів діяльності Кримської платформи: політика невизнання, санкції, безпека, права людини та міжнародне гуманітарне право, економічні та екологічні наслідки окупації. Також поінформувала іноземних дипломатів про розвиток Експертної мережі Кримської платформи та заходи МЗС, спрямовані на налагодження координації між її урядовим та експертним вимірами. Вона окремо наголосила на важливості донорської підтримки діяльності Експертної мережі.

Джапарова та Кориневич окрему увагу приділили крокам, спрямованим на підтримку та збереження кримськотатарської ідентичності.Іноземні дипломати висловили підтримку територіальній цілісності та незалежності України в міжнародно визнаних кордонах, зокрема в умовах нарощування РФ військової присутності довкола України.