Українські війська продовжують йти у наступ та водночас обороняються на деяких ділянках фронту. Наступ триває на півдні Україні та Бахмутському напрямку.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр під час брифінгу.

“Станом на сьогодні ЗСУ і всі сили оборони знаходяться як в наступальному процесі, так і в оборонному. Тобто ми здійснюємо наступ на декількох напрямках і оборону. Тому що ворог так само здійснює наступальні дії”, – заявила Маляр.

За словами заступниці міністра, на Бахмутському напрямку ворог підтягує додаткові резерви та намагається не допустити просування українських сил оборони.

“Нами зафіксовано пересування з півдня ворожого підрозділу десантно-штурмового саме на Бахмутський напрямок. І власне ворог продовжує концентрувати там величезні зусилля: як особового складу, так і військової техніки для того, щоб не давати просуватися ЗСУ”, – сказала вона.

Маляр додала, що ЗСУ не дають окупантам реалізувати свої плани, стримують ворожі штурми та атакують у відповідь.

“Тому за попередні півтора тижня просування в зоні ОСУВ “Хортиця” склало більш як 3 кілометри”, – повідомила заступниця міністра.

“Що стосується південного напрямку, там на декількох напрямках йде наступ, там так само поступово, але впевнено відбувається просування ЗСУ”, – зазначила Маляр.

Водночас окупаційні війська чинять опір, українські сили стикаються з суцільним мінуванням полів, дронами-камікадзе, інтенсивними обстрілами.

“Тому зараз скрізь тривають бої і триває потужне протистояння з доволі сильним противником з РФ”, – наголосила вона.

Наразі активність росіян на Бахмутському напрямку значно зменшилась.

“Окупанти ведуть оборонні бої, бо на більше “друга армія світу” не спроможна”, – сказав представник Генштабу ЗСУ Олексій Громов

Водночас Сили оборони України активними діями північніше та південніше Бахмута продовжують звільняти рідну землю від загарбників та завдавати противнику суттєвих втрат.

Також, На Оріхівському напрямку окремі підрозділи Національної гвардії у складі Сил оборони просунулися на глибину від 650 до 1500 метрів у напрямку Новопокровки.
Про це повідомив заступник директора Департаменту планування та застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович,.

«На Оріхівському напрямку окремі підрозділи Нацгвардії ведуть наступальні штурмові дії у складі Сил оборони, попри значну щільність мінно-вибухових загороджень та інтенсивні артобстріли, і мають частковий успіх – просунулися на глибину від 650 до 1500 метрів у напрямку Новопокровки», – сказав Уршалович.

За його словами, на Куп’янському, Лиманському та Сіверському напрямках минулого тижня ворог обстрілював зі ствольної та реактивної артилерії, завдавав авіаційних ударів по позиціях підрозділів НГУ. Але гвардійці утримують визначені рубежі.

«Попри перевагу ворога у повітрі та інтенсивний вогневий вплив, а це 8 авіаційних ударів та 550 обстрілів з РСЗВ, артилерії та мінометів, втрат позицій не допущено», – сказав представник НГУ.

Він зауважив, що на Бахмутському напрямку цього тижня гвардійські розвідувально-ударні розрахунки БПЛА сприяли просуванню ЗСУ, знищуючи ворожі танки та іншу бойову техніку.

«Із метою недопущення обвалу фронту російський терористичний режим вкотре був змушений вдаватися до залучення на своїх найслабших ділянках кулеметних розрахунків окремих рот комендатури ФСБ. Тому противник часто обирав саме здачу у полон, а не загибель від власних загороджувальних загонів. Натомість гвардійці продовжували завдавати втрат ворогу у живій силі та техніці», – сказав Уршалович.

За його словами, у районі Времівки та Великої Новосілки нацгвардійці утримують позиції в умовах щільного вогневого впливу, що дозволяє Силам оборони зберігати наступальну ініціативу.