Президент Володимир Зеленський висловив вдячність бійцям 227-му батальйону 127-ої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, які на одній із ділянок у Харківській області вийшли на державний кордон України і відновили прикордонний знак. Про це він сказав у відео, оприлюдненому в Інстаграмі.

Хлопці, Харків, 227 батальйон, 127 бригада ТрО України. Дуже вам вдячний від всіх українців, від кожного, від себе, від моєї сім’ї! Вдячність моя без кордонів! Бажаю вам усім здоров’я, бережіть себе! Дякую вам, вашим батькам – ви молодці! І всім таким, як ви, воїнам дуже-дуже дякую! Усе буде Україна! Слава Україні! – підкреслив Президент.

Як повідомлялося, українські захисники продовжують успішний контрнаступ на північ від Харкова, відбиваючи кілька міст і сіл у напрямку російського кордону.

Нагадаймо, що вчора президент України Володимир Зеленський змінив командувача Сил територіальної оборони Збройних сил України. Про це йдеться у відповідних указах президента, розміщених на сайті глави держави.

Так, указом №336/2022 Юрія Галушкіна звільнено з посади командувача Сил тероборони ЗСУ. Водночас указом №337/2022 на цю посаду призначено генерал-майора Ігоря Танцюру.

Ігор Танцюра до цього був заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, а раніше начальником штабу та першим заступником командувача ООС. У 2013 році він був начальником 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних сил України. Звання генерал-майора Ігор Танцюра отримав у 2013 році.

2 травня 2022 року Зеленський нагородив його орденом Богдана Хмельницького III ступеня – за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.