Новообраний президент України Володимир Зеленський написав листа голові Верховної Ради Андрію Парубію, в якому просить провести інавгурацію 19 травня.

Про це він повідомив у своєму Facebook.

"Вважаю, що інавгурація має відбутися 19 травня. Саме на цій даті я наполягав і на сьогоднішній зустрічі з головами парламентських фракцій. Саме про 19 травня писав у листі голові Верховної Ради Андрієві Парубію. Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто", –  прокоментував листа  Зеленський.

"Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто", – додав він.

У листі до Парубія підкреслюється, що в умовах зовнішньої агресії для країни важливо "уникнути "вакууму влади" і забезпечити якнайшвидше набуття повноважень новообраним президентом".

Нагадаємо, в суботу, 4 травня, у Верховній Раді відбулася зустріч Володимира Зеленського з депутатами і керівництвом парламенту. На неї не прийшли голови фракцій більшості. Зокрема, глави фракцій Блок Петра Порошенка і Народний фронт.   Зеленський заявив, що сподівається, що на засіданні 14 травня Верховна Рада ухвалить рішення щодо дати інавгурації.

У вівторок, 30 квітня, ЦВК оголосила офіційні результати другого туру виборів президента України. Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів і обраний на посаду президента України.

3 травня результати виборів були опубліковані в офіційних виданнях Верховної Ради Голос України і Кабміну Урядовий кур'єр.

Саме з цього моменту відраховуються 30 днів для інавгурації новообраного президента. Таким чином, інавгурація Володимира Зеленського повинна відбутися не пізніше 2 червня.

Варто зазначити, що у Верховній Раді вже зареєстрований проект постанови про проведення урочистого засідання парламенту, присвяченого інавгурації Зеленського 19 травня.