Президент Франції Еммануель Макрон у четвер просив лідера Китаю Сі Цзіньпіна “привести Росію до тями” або хоча б не постачати Путіну зброєю.

BBC назвала візит Емануеля Макрона і президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн в Пекін “хороший поліцейський, поганий поліцейський”.

Більш агресивна фон дер Ляєн прибула, щойно виступивши з великою промовою про “зменшення ризиків” у відносинах Європи з Китаєм, а Макрон привіз із собою 53 бізнес-лідери, які прагнуть угоди, у свій триденний візит.

Європейські лідери закликали Сі таки домовитись про телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським та попередили про наслідки, якщо Сі вирішить допомогти зброєю своєму “другу” Путіну.

Білий дім і багато західних аналітиків відкинули “мирний план” Китаю, а Макрон, навпаки, заявив у Пекіні, що пропозиції Сі, хоч і недосконалі, але демонструють “бажання відігравати відповідальну роль і намагатися побудувати шлях до миру”. Він також закликав Сі визнати відповідальність Росії за початок війни.

Раніше Макрон часто телефонував Путіну, а тепер він, схоже, сподівається вплинути на поведінку Пекіна.

Фон дер Ляєн висловлювала занепокоєння з приводу порушень інтелектуальної власності, зростаючого торгового дисбалансу блоку з Китаєм і надмірної залежності від Китаю щодо певних товарів.

Китайські чиновники та низка державних ЗМІ відзначили, що фон дер Ляєн у своїх висловлюваннях була занадто близькою до Вашингтона.