У Бундестазі не бачать підстав для відмови німецьким урядом у постачанні важкого озброєння Україні та називають те, що відбувається фактичною відмовою від військової допомоги Україні, що як слідства підриває репутацію Німеччини в Європі та завдає шкоди німецькому населенню.

Про це у коментарі Guildhall заявив депутат Бундестагу від ХДС/ХСС Родеріх Кізеветтер.

«Ніхто не розуміє, чому Німеччина відмовляється поставити Україні бойові машини піхоти Marder, танки Leopard або бронетранспортери Fuchs, або збільшити чило самохідних гаубиць PzH2000, що поставляються, які у нас є або ж можуть бути швидко надані нашою промисловістю. Німеччина витрачає дорогоцінний час на складний «обмін кільцями», що явно не працює, з партнерами зі Східної Європи», — заявив політик.

«Те, що це відбувається, відмова від допомоги Україні, втрата репутації у Східній Європі, і цим ми ще й завдаємо шкоди нашому німецькому населенню», — вважає він.

«Не дивно, що східноєвропейські країни, такі як Польща, орієнтуються на США і тепер купують «Абрамси», а вже не німецькі танки Leopard. Ми підриваємо довіру, яка створювалася роками. Тож так, Німеччина має негайно надати більше військової допомоги Україні, поставити ефективне озброєння і ми можемо зробити більше. Саме відсутність політичної волі в уряду блокує постачання. І як парламентарій я почуваюся обдуреним канцлером», — підсумував Родеріх Кізеветтер.

Нагадаємо, що уряд Німеччини, незважаючи на обіцянки, не збільшив військову підтримку України, опозиція вважає таку поведінку ганебною.

Про це повідомляє Die Welt.

У понеділок канцлер Олаф Шольц заявив:

“Ми підтримуватимемо Україну – стільки, скільки вона потребуватиме цієї підтримки: економічно, гуманітарно, фінансово і через постачання зброї”.

Однак поки що виконаних обіцянок ми не бачимо.

Як зазначає видання, скорочення поставок випливає зі списку поставленої до Києва зброї, яку сам федеральний уряд опублікував 21 червня.

З того часу його тричі оновлювали та доповнювали новими товарами, за що стежило Welt. За останні три тижні Україна отримала два поставки. У перший тиждень липня Київ отримав із Німеччини 42 тисячі сухпайків. Друге постачання включало 102 неброньовані автомобілі.

“Опозиція різко критикувала відсутність подальших поставок. Громадські слова та події у федеральному уряді різко відрізняються. Це ганьба”, – сказав Торстен Фрай, парламентський секретар фракції ХДС у Бундестазі.

“Демонстративне небажання федерального уряду постачати зброю завдає шкоди репутації Німеччини. Коаліція заплющує очі на те, що демократія і свобода зараз захищаються саме на сході та півдні України”, – заявив він.

На питання, чи поставлена ​​”зброя” за останні три тижні, відповідає їх власним очікуванням, зовнішньополітичний представник парламентської групи СДПН Нільс Шмід сказав “Так”.

Також, у парламенті Канади, консерватори заявили, що стурбовані послабленням підтримки України з боку уряду Джастіна Трюдо та закликають збільшити військову та фінансову допомогу Україні у протистоянні з краъною-агресоркою.

Про це заявив депутат Палати громад Канади, тіньовий міністр оборони Канади Джеймс Безан.

“Канада та міжнародна спільнота мають зміцнити рішучість у протистоянні незаконному вторгненню в Україну, і така підтримка має включати додаткову фінансову допомогу та допомогу у постачанні летального озброєння, а також рішення для Європи у сфері енергетики для нейтралізації залежності від газу та нафти з РФ», — зазначив Джеймс Безан.