Бойові дії в Україні перебувають на вирішальній стадії, і Захід продовжуватиме пошук нових способів надання довгострокової військової допомоги Києву. З такими заявами виступив у середу міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє ТАРС.

«Йдеться про вирішальний етап конфлікту. Тому наша колективна підтримка України має життєву важливість, має бути невідкладною», – сказав глава Пентагону.

Він виступив на черговому засіданні створеної країнами Заходу групи, яка координує надання військової допомоги Києву. Ця нарада відбулася цього разу у віртуальному форматі.

«Росія думає, що може протриматися довше за Україну, протриматися довше за нас. Але це лише найнедавніший із прорахунків Росії», — стверджував Остін.

Він пообіцяв, що контактна група продовжуватиме знаходити інноваційні способи забезпечення довгострокової підтримки українських збройних сил.

«Ми коригуватимемо наше сприяння, щоб гарантувати, що Україна має технології, боєприпаси і просто вогневу міць, щоб оборонятися», — зазначив глава американського військового відомства.

“Наше сприяння призводить до справжніх змін”, – вважає він.

Варто зазначити, що у новому пакеті військової допомоги для України, який мають оголосити цього тижня, передбачені ще чотири ракетні системи HIMARS і боєприпаси до них та раніше переданих гаубиць.

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на відкритті четвертої зустрічі Контактної групи з оборони України.

“Ми продовжимо надавати історичну за обсягами військову допомогу, щоб допомогти Україні захищатися. Пізніше цього тижня ми оголосимо наступний пакет військової допомоги зі зброєю, боєприпасами та обладнанням для України… У ньому буде ще чотири HIMARS, передові ракетні системи, які українці вже застосовують дуже ефективно і які дуже змінили ситуацію на полі бою”, – сказав Ллойд Остін.

Відтак загальна кількість наданих Україні HIMARS досягне шістнадцяти. Також до пакету увійдуть боєприпаси для РСЗВ та артилерії.

У своїй промові очільник Пентагону зазначив, що Україна своїм рішучим спротивом вже багато місяців підряд зриває плани Москви, але загроза і зараз залишається великою.

Як повідомлялося, зустріч цього разу проходить в онлайн-форматі.

Додамо, Сполучені Штати та союзники починають вивчати можливість навчання українських пілотів у рамках довгострокових зусиль, щоб потенційно допомогти Києву створити оновлені Військово-повітряні сили.

Про це у коментарі Reuters сказав начальник штабу ВПС США генерал Чарльз Браун.

Браун визнав, що дискусії в армії США та їхніх союзників тривають і йдеться про довгостроковий план щодо того, як побудувати повітряні сили, які знадобляться Україні в майбутньому.

Коментарі Брауна прозвучали через кілька днів після того, як законодавці в Палаті представників підтримали рішення, яке, якщо воно подолає інші перешкоди, дозволить виділити 100 мільйонів доларів на навчання українських пілотів і техніків бойових літаків США.

Браун не коментував закон. Він також відмовився говорити про терміни або про те, які типи західних літаків найкраще підходять для України.

Але він підкреслив, що майбутня підготовка українських льотчиків – це складне питання, яке потребує врахування воєнного стану та можливості Києва виводити пілотів з бойових дій для проходження тривалого навчання.

“Відповідаючи на запитання, скільки часу може знадобитися для українського пілота, щоб перейти на американські винищувачі, Браун зазначив, що американський пілот може навчатися на новому типі літака 2-4 місяці. “Перехід від радянської системи буде трохи важчим”, – сказав він.

Браун сказав, що Україна може звернутися до союзників по НАТО, які мають досвід переходу від авіації радянських часів до західних систем.