Президент Російської Федерації Володимир Путін все ще сподівається на мирні переговори з президентом України. Так, в нього з’явились сподівання, що експрезидент США Дональд Трамп допоможе йому в досягненні цієї цілі.

Проте, український політолог, директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран розповів, що заяви Путіна є передбачуваними ходами перед початком переговорів з Трампом.

За його словами, вони включають у себе нейтралітет України, визнання окупованих територій за Росією та можливі умови щодо денацифікації. Хоча можливий торг з деякими позиціями. Після цього Путін намагається підіграти, натякаючи на можливість відступу від НАТО.

Ця стратегія Путіна не нова, але на цей раз вона може мати серйозні наслідки, оскільки з поверненням Трампа до Білого дому у Кремлі вірять, що він може взяти на себе ризик укладання сумнівної геополітичної угоди. Тому російський лідер вже зараз через громадянина США намагається передати у Вашингтон свої стурбованості, вимоги, комплекси та образи, намагаючись підготувати ґрунт для можливих переговорів у майбутньому.

Чи повернеться Трамп у Білий дім та чи піде він на принизливий мир із Росією – це ще далеко не з’ясовані питання. Але Україні вже варто розширити дипломатичні інструменти – працювати адресно з обома партіями і конкретними сенаторами, розширити контакти між українськими політиками й експертами та американським політикумом, системно виходити на американські телеканали та соціальні мережі.