Росія перемістила основний фокус своїх дій в зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця» на захоплення міста Куп’янськ. Цим напрямком раніше керував теперішній Главком Олександр Сирський. Це може бути сигналом Путіна, що він хоче випробувати нового головнокомандувача Збройних сил України та помститись за приниження на Харківщині, проте під керівництвом Сирського російська армія уже довгий час добряче отримує на цьому напрямку по зубам.

Про ситуацію повідомив начальник пресслужби цього військового угруповання Ілля Євлаш.

«Куп’янськ для ворога зараз на нашій ділянці — це найголовніша ціль, оскільки це являється одним із таких логістичних хабів, який дозволить їм перекидати свої резерви залізничним шляхом, на базі також звичайної будь-якої урбанізованої місцевості можна розмістити командні пункти, склади, можна розмістити людей. Тобто для них це залишається пріоритетною ціллю в смузі відповідальності», — сказав Євлаш.

Також було зазначено, що Україна успішно зведе лінію оборони на цьому напрямку та використовує місцевість в свою користь.

«Пройти наші мінно-вибухові фортифікаційні загородження ворогу не вдається вже досить тривалий час. Ми пам’ятаємо, що ворог розпочав свій наступ тут ще з середини жовтня і він триває досі. Але він не може тривати вічно. Звичайно, що для цього ворогу потрібно дуже багато ресурсів», — заявив Євлаш.

За словами речника, РФ має на меті досягти хоча б якихось успіхів до проведення президентських виборів в РФ. Саме для цього вони застосовують такі масштабні ресурси по всій лінії фронту. Їхні ключові цілі зараз, за словами Євлаша, захопити Куп’янськ та Авдіївку.

Ймовірно президент РФ Володимир Путін віддав наказ атакувати по максимуму відрізок фронту за який відповідав теперішній Главком Олександр Сирський.

Нагадаємо, що на Авдіївському напрямку РФ намагається перерізати лінію постачання Сил оборони. Це може призвести до значного ускладнення постачання і логістики для українських підрозділів у цьому районі. Про це розповів речник прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій.

Він пояснив, що РФ намагається зробити в цьому регіоні оперативне оточення Сил оборони України: «Якщо вони вийдуть ближче до тієї артерії постачання, тієї дороги, яка проходить повз коксохімічний завод, трохи західніше, то постачання, логістика, заміна і посилення наших підрозділів у операційному районі Авдіївки буде дуже ускладнене».

Він також розповів, що 8 лютого РФ завдала авіаудару по цивільному Пункту незламності в Авдіївці, коли там у сховищі знаходилися люди.

«Ми досі не знаємо кількість жертв цього чергового воєнного злочину росіян, тому що немає можливості верифікувати цю ситуацію — дуже ускладнений процес в’їзду в Авдіївку для невійськових. Тобто військові з ризиком для свого життя можуть заїжджати — вони там виконують завдання, а, наприклад, правоохоронні органи, які це верифікують, вони досі не мають інформації», – розповів Лиховій.

Російські війська продовжують наступ у південно-східній частині Авдіївки, де тривають вуличні бої. Це місто залишається основним напрямом для окупантів на фронті.

Про це йдеться у зведенні міністерства оборони Великої Британії у соцмережі X.

Як повідомляють британці, за останні два тижні війська РФ перекинули додаткові сили на Авдіївський напрямок, посиливши тиск на позиції ЗСУ навколо населеного пункту. Українські військові продовжують контратакувати, щоб забезпечити збереження основного маршруту постачання.

За даними розвідки, за останній місяць за українськими позиціями в Авдіївці з тактичної авіації було випущено близько 600 керованих снарядів. Зокрема, 5 лютого 2024 року літаки Російської Федерації збільшили кількість ударів цим типом озброєння з 30 до 50 на день, що на 66% більше, ніж за останні два тижні.

У міноборони Великої Британії наголосили, що російські літаки змушені запускати боєприпаси з далекої відстані, що суттєво знижує їх точність через загрозу з боку української протиповітряної оборони.

«Росія майже, напевно, продовжить наступальний тиск у цьому районі протягом наступних кількох тижнів, активно використовуючи тактичну авіацію для підтримки своїх зусиль», — йдеться у дописі британської розвідки.