Прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі не змогла підтвердити інформацію про те, що США нададуть Україні системи протиповітряної і протиракетної оборони.

Як відомо, пропозиція конгресменів президенту Байдену щодо продажу або передачі Україні нових систем протиповітряної і протиракетної оборони – це перші результати домовленостей, які були досягнуті під час візиту Володимира Зеленського до США.

Як повідомляє “Голос Америки”, коли Псакі поставили питання з приводу “Залізного купола”, вона відповіла, що їй потрібно звіритися з командою і уточнити інформацію.

“Я маю звірити це з командою. Ми заявляли про надання додаткової допомоги під час зустрічі (президентів – ред.). Однак, що стосується конкретики, мені необхідно уточнити у членів моєї команди”, сказала Псакі на брифінгу.

Однак вона нагадала, що на зустрічі в серпні президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський домовилися про зміцнення співпраці у військовій сфері.

Нагадаємо, раніше 15 вересня видання Politico повідомило, що США можуть надати Україні “Залізний купол”.

За інформацією видання, дехто в Конгресі прагне включити поправку до законопроєкту про оборону від 2022 року, яка змусить адміністрацію Байдена продати або передати Україні нові системи протиповітряної й протиракетної оборони, зокрема й батареї Iron Dome (“Залізний купол”).

В Офісі президента (з посиланням на Politico) повідомили, що поправку було внесено, і заявили, що це відбулося “завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки”.

Варто зазначити, що система протиповітряної оборони “Залізний купол” була розроблена ізраїльським підприємством Rafael у співпраці з американським ВПК. Її призначення – захист цивільного населення Ізраїлю від ракетних атак радикальної групи “ХАМАС”.

Система здатна перехоплювати і знищувати тактичні некеровані ракети і артилерійські снаряди, випущені з відстані від 4 до 70 км.

“Залізний купол” взяли на озброєння ізраїльської армії в 2011 році. З того часу він перехопив сотні ракет з боку сектора Газа.