Росія при першому запиті білоруської влади надасть “всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Білорусі” в разі зовнішніх військових загроз.

Про це заявив Олександр Лукашенко, 15 серпня, на нараді в Центрі стратегічного управління в Міноборони.

Але ось деякі експерти вважають, що все це блеф і просте залякування протестуючих. Цікавими думками поділився у себе на сторінці колишній заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе.

“Мені здається, що 2 параноїка, Путін і Лукашенко просто блефують питанням війни на порожньому місці. Лякають людей.

А який привід воювати з мирними білорусами? Навіть маючи найпотужніший інструмент медіа зґвалтування росіян, не реально продати історію, чому вони розв’язали війну з найбільш мирними сусідами. Задавити танками мирний протест громадян суверенної країни? З ким воювати будуть то? Росія сама від санкцій хоче піти. А тут окупація суверенної держави? Це хіба заспокоїть народ? Або пом’якшить Захід? Колега Путіна Андропов таке вже робив в центрі Європи і чим це закінчилося, кому, як не Путіну це точно відомо. Гбшний провал.

Вихід і так є очевидним, просто Білорусам варто бути дуже пильними. Батя вже всім настільки набрид, що будь-який закинутий Москвою молодий на перший погляд, сучасний лідер, зможе завоювати серця більшості.

І на місці Путіна, Я б швидко підготував би нових “своїх” лідерів, яких по суті взагалі немає, і закинув би, щоб взяти владу, яка валяється на вулиці. Ще й використовуючи тиск Заходу. Так буде швидше, дешевше і ефективніше для нього “, – пише Сакварелідзе.

Варто зазначити. що Олександр Лукашенко заявив, що Росія готова надати на запит Білорусі військову допомогу.

За словами Лукашенка, він домовився із президентом РФ Володимиром Путіним, що Росія на запит Білорусі надасть всебічну допомогу для забезпечення безпеки.

“Коли мова йде про військову складову, у нас є договір з Російською Федерацією в рамках Союзної держави і ОДКБ. Якраз ці моменти підходять під цей договір. Тому сьогодні з президентом Росії у мене відбулася тривала, докладна розмова про ситуацію. І ми з ним домовилися: при першому ж нашому запиті буде надано всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Республіки Білорусь”, – сказав Лукашенко.

Нагадаємо, 15 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко провів телефонну розмову з російським колегою Володимиром Путіним. У пресслужбі Лукашенка зазначили, що президенти обговорили ситуацію, яка складається всередині та навколо Республіки Білорусь.